Wiadomości z Chorzowa

Od dziś nie działa oddział onkologii dziecięcej w Chorzowie. Co z małymi pacjentami?

 • Dodano: 2019-08-01 15:00, aktualizacja: 2019-08-07 12:28

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zawiesił dziś działalność. Powód, to brak lekarzy. Dziewięcioro leczonych tam dzieci trzeba było przetransportować do innych placówek, pozostałe będą nadal leczone w Chorzowie.

Praca oddziału onkologii i hematologii została zawieszona na trzy miesiące

Zapewnienie dalszego leczenia w innych placówkach było konieczne, bo chorzowski oddział musiał zawiesić działalność, na razie na trzy miesiące. Tylko cześć pacjentów mogła pozostać w Chorzowie.

- 21 pacjentów zostaje w Chorzowie. Będą leczeni w naszej poradni hematologicznej, która normalnie funkcjonuje. Dla pozostałych znaleźliśmy miejsca głównie w śląskich szpitalach - powiedział dyrektor Szafranowicz. Czworo dzieci trafiło do szpitala w Zabrzu, troje - w Katowicach, a dwoje - w Krakowie – poinformował dziś Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich.

Szpital poszukuje ordynatora oddziału i jego zastępcy

Dotychczasowa ordynator oddziału przeszła na emeryturę i z wymaganych dwóch specjalistów został tylko jeden. Szpital aktywnie poszukuje teraz ordynatora i jego zastępcy.

- Korzystaliśmy z możliwości ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej: specjalistycznej, onkologicznej. Prowadzimy spotkania z lekarzami, zachęcamy, pokazujemy bazę lekarską, diagnostyczną. Oczywiście prowadzimy też negocjacje finansowe. Wierzę w to, że za trzy miesiące zaproszę państwa, bo lekarze będą i będziemy mogli otworzyć oddział na nowo – zapewniał dyrektor Szafranowicz.

Jeżeli nie uda się znaleźć specjalistów, to Narodowy Fundusz Zdrowia może przedłużyć zawieszenie oddziału o kolejne trzy miesiące. Potem zostanie zamknięty. Pozostali pracownicy onkologii, na czas zawieszenia, zostali przeniesieni do innych oddziałów chorzowskiego szpitala.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Autonom

  To jest efekt centralnego sterowania. Gdy zamiast centralnego NFZ była Śląska Kasa Chorych, to mieliśmy nadwyżkę pieniędzy, a teraz ciągle brakuje. Dość centralnego sterowania i zarządzania! Pieniądze śląskiego podatnika powinny zostawać na Śląsku!!!

 • Marko

  Dokładnie. Zepsuli to co dobrze działało.

 • daniel

  Moja córka spędziła na tym oddziale prawie rok. Diagnoza - Neuroblastoma z przerzutami. Tylko dzięki szybkiej diagnozie personelu medycznego Oddziału Hematologii i Onkologii w Chorzowie przy ul. T[...]a Natalia jest z nami . Jesteśmy głęboko poruszeni informacją zawieszenia działalności tego oddziału, bo przez prawie rok czasu był naszym drugim domem. Mieliśmy szczęście w nieszczęściu że tam trafiliśmy . Jeszcze raz dziękuję że uratowali mi córkę. Tego się nie da opisać prze co dziecko musiało przejść.

 • Russell Gunn

  Trza było na ruch dać to dla dzieci brakło

 • michal

  Tiaa... bo NFZ daje na Ruch.

 • kkkk

  co za bzdury nie mocie sredniej krajowej to może zapytejcie ile inni maja i co tez maja odejsc skladaliscie przysiege by pomagac przez wqas poumieraja ludzie

 • marek

  Ordynator poszła na zasłużoną emeryturę. Miałem wykitować przy łóżku chorego?

 • Chorzowianin

  Jednak trochę późno zaczęli szukać zastępstwa.

 • TP

  Niech rząd utrudnja ludziom naukę i rozwój jeszcze bardziej, to będzie trzeba niedługo zamykać całe szpitale. Po co nam ambitne, młode pokolenie, które będzie kiedyś nas leczyło, skoro młode dziewczyny zarobią więcej rodząc dzieci, niż pracując i robiąc karierę?

 • lekarz

  tak to jest jak się płaci w polce lekarzom i pielęgniarkom grosze każdy woli wyjechać zagranice tam zarobi dobre pieniądze kto będzie robić za średnicom krajową

 • ???

  Średnicom?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.