Wiadomości z Chorzowa

Od stycznia 2023 roku nowy cennik w obiektach MORiS Chorzów. Zapłacimy więcej!

  • Dodano: 2022-12-15 13:45

Inflacja jest nieubłagana i dotyka niemal każdego aspektu naszego życia. Niestety, fani aktywności fizycznej i sportowej rywalizacji muszą się przygotować na wyższe ceny w obiektach MORiS Chorzów. Rosną koszty utrzymania sportowej infrastruktury.

Liczba obiektów MORiS w Chorzowie jest naprawdę spora i z hal sportowych, pływalni, kortów do tenisa i padla, boisk i orlików korzysta cała masa chorzowian. Niestety, okazuje się, że w przypadku wielu z nich  już od 1 stycznia 2023 roku trzeba będzie zapłacić więcej za wstęp.

Władze Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu tłumaczą, że powodem podniesienia cen są rosnące koszty utrzymania obiektów sportowych. Trzeba również pamiętać o tym, że w przyszłym roku dwukrotnie wzrośnie pensja minimalna, co również przekłada się na ceny.

Stale rosnące koszty utrzymania infrastruktury sportowej zmusiły nas do weryfikacji cennika, obowiązującego w obiektach MORiS Chorzów. Niestety nawet założone oszczędności, które wprowadzamy, nie dają szansy zniwelowania tej różnicy. W związku z tym byliśmy zmuszeni nieznacznie podnieść ceny naszych usług - zarówno biletów wstępu na baseny, siłownię czy fitness oraz kwot za wynajem hal sportowych, sal gimnastycznych i boisk – wyjaśniają władze MORiS Chorzów.

Nowy cennik w obiektach MORiS Chorzów od stycznia 2023. Zapłacimy znacząco więcej!

Wzrost cen jest odczuwalny i wynosi średnio 20 procent. Bilety wstępu na baseny będą kosztować 12 złotych za jedną godzinę/18 złotych za dwie godziny (bilet normalny) i odpowiednio 10 i 13 złotych za wejściówkę ulgową. Odpowiednio podniesione zostaną też ceny biletów grupowych, rodzinnych czy karnetów.

Wejście do saunarium będzie kosztowało 25 zł/1h i 45 zł/2h (poniedziałek – czwartek), a także 30 zł/1h i 55 zł/2h (piątek – niedziele).

Zajęcia Aqua Spinning oraz Aqua Jump (Pl. Powstańców Śl. 1) będą kosztować 30 złotych, a w przypadku karnetu miesięcznego (koszt jednych zajęć w karnecie) 24 złote. Aqua Aerobik (również w KS Hajduki) w obu przypadkach będzie kosztować 22 złote.

Zmianie ulegną ceny wielu usług w Centrum Rekreacji i Wdzięki na ul. Dąbrowskiego 113. Szczegółowy cennik obowiązujący od 1 stycznia 2023 roku dostępny na stronie internetowej MORiS Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również