Wiadomości z Chorzowa

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci wznawia działalność od 1 listopada

  • Dodano: 2020-10-06 13:30

Dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie zakończyła proces rekrutacji lekarzy na oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci. Dzięki temu oddział dla najbardziej chorych dzieci i noworodków wróci do pracy 1 listopada. Pacjenci będą mogli liczyć na opiekę 6 doświadczonych lekarzy specjalistów.

Chorzowski Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci jest jednym z najnowocześniejszych w naszym regionie. Siedem lat temu został rozbudowany i poddany gruntownej modernizacji. Obecnie posiada osiem stanowisk do intensywnej terapii dla dzieci, w tym izolatkę. Oddział został zawieszony 1 września w wyniku zagrożenia brakiem wystarczającej liczby lekarzy. 

- W czasie zawieszenia najbardziej chorym pacjentom zabezpieczono leczenie w innych, pobliskich szpitalach, a dyrekcja prowadziła rozmowy z potencjalnymi nowymi pracownikami. O zawieszeniu poinformowany był NFZ i Śląski Urząd Wojewódzki - mówił Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Wczoraj Dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie zakończyła proces rekrutacji lekarzy na oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci. Dzięki temu oddział dla najbardziej chorych dzieci i noworodków wróci do pracy 1 listopada.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.