Wiadomości z Chorzowa

Odeszła chorzowska społeczniczka i wolontariuszka Bibianna Werner

  • Dodano: 2024-04-19 08:45, aktualizacja: 2024-04-19 09:14

Do mieszkańców Chorzowa dotarła przykra wiadomość. W wieku 69 lat zmarła znana w mieście społeczniczka, wolontariuszka i laureatka plebiscytu miejskiego „Aktywny 60+”. 

Dobro, było jej pierwszym imieniem

Bibianna Werner działała na rzecz wszystkich ludzi. Niezależnie od ich wieku czy sytuacji zawsze była chętna, by pomóc i wesprzeć. Przynosiła uśmiech i radość tym, którzy potrzebowali tego najbardziej. Aby rozweselić najmłodszych pacjentów chorzowskiego szpitala, odwiedziła ich w kolorowym stroju.

Pani Bibianna była niezwykle energiczną i barwną osobą, co pokazał m.in jej udział w akcji „Kocham dynsić”, a także występy w ramach Artystycznej Akademii Seniora, gdzie mogła pokazać swoją artystyczną duszę. Sztukę, a konkretnie rysunek zaszczepiła u dzieci i seniorów, poprzez prowadzenie warsztatów. 

Nagrodzono jej poczynania

Wszelkie działania Bibianny Werner zostały zauważone zarówno przez władze miasta, jak i Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny w Chorzowie. Za swoją aktywność na rzecz seniorów otrzymała nagrodę plebiscytu „Aktywny 60+”, udowadniając, że życie nie zatrzymuje się na emeryturze. W ramach działań wolontariatu pomagała osobom starszym, czego efektem było otrzymanie nagrody „Uśmiechaczek”.  

Pożegnanie

Urząd Miasta na swoim fanpage’u na Facebooku poinformował, że pożegnanie Bibianny odbędzie się 20 kwietnia br. (piątek) o godzinie 10:00 w kościele pw. św. Józefa w Chorzowie. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również