Wiadomości z Chorzowa

Onkologia dziecięca w Chorzowie znów będzie działać!

  • Dodano: 2019-10-17 13:30

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich znów będzie działać – taką informację podał dziś prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

- Mam świetną wiadomość: odwieszamy działalność oddziału onkologii dziecięcej! Pomimo fatalnej sytuacji w służbie zdrowia i braku lekarzy - udało się skompletować zespół. Ruszamy 1 grudnia. Więcej szczegółów wkrótce – taki krótki komunikat w mediach społecznościowych przekazał prezydent Andrzej Kotala.

Przypomnijmy, że oddział dziecięcej onkologii w chorzowskim szpitalu został zawieszony na trzy miesiące – od 1 sierpnia do 31 października.

- Jest to podyktowane sytuacją na rynku pracy i brakami kadrowymi, które powodują to, że działalność oddziału jest zagrożona. Niezwłocznie przystępujemy do konkursu, który ma wyłonić nowego ordynatora i lekarzy, co pozwoli nam kontynuować funkcjonowanie oddziału – tłumaczył pod koniec czerwca Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Dziś już wiadomo, że dziecięca onkologia ruszy, ale dopiero od grudnia. Szczegóły zostaną przekazane w przyszłym tygodniu. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • żoliborskaKanalia

    Dodam tylko, że o ile na onkologię dziecięcą nie było pieniędzy, o tyle w tym samym miesiącu, kiedy przestano przyjmować tam dzieci z powodu braku kasy, Tadeusz Rydzyk dostał z ministerstwa zdrowia DWA MILIONY ZŁOTYCH na - uwaga - PROMOCJĘ ZDROWIA W TELEWIZJI TRWAM!Będziecie się smażyć za to w piekle: PiS i wszyscy jego wyborcy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.