Wiadomości z Chorzowa

Orkiestra na lodzie. Chorzów zagrał dla WOŚP [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2020-01-13 07:00, aktualizacja: 2020-01-12 21:52

Drużyna Wielkich Serc kontra NAJki Polonia Bytom – w Chorzowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na lodzie. Hokejowy mecz zakończył się remisem, ale... wygrali wszyscy.

Dla WOŚP zagrali urzędnicy, artyści i sportowcy

Zmagania na chorzowski lodowisku to była przede wszystkim dobra zabawa w szczytnym celu. W charytatywnym meczu hokeja Drużyna Wielkich Serc podejmowała NAJki Polonia Bytom. Zespół gości to pozytywnie zakręcone dziewczyny, które amatorsko grają w hokeja, a w drużynie gospodarzy zagrali m.in. dyrektorzy miejskich instytucji, skarbnik miasta czy kapitan Ruchu Chorzów, Tomasz Foszmańczyk. Ten ostatni zdradził nam, że choć w szkolnych czasach grał w hokeja w Polonii Bytom, to na łyżwach nie jeździł od 10 lat, ale zawsze wspiera WOŚP.

- Myślę, że najbardziej to doceniają rodzice dzieci, które korzystają z tej pomocy. Widać ją przede wszystkim w szpitalach i innych miejscach gdzie orkiestrowy sprzęt ratuje zdrowie i życie. Politycy często tego nie dostrzegają, ale myślę, że każdy kto miał jakiekolwiek problemy w swojej rodzinie, to docenia tę inicjatywę i chętnie ją wspiera – podkreśla Tomasz Foszmańczyk.

Zebrane pieniądze będą ratować życie dzieci 

Charytatywny mecz zakończył się remisem 6:6. Sędzia zarządził więc rzuty karne, które... również zakończyły się remisem. Podczas sportowych zmagań na lodowisku tuż obok dla WOŚP grali wolontariusze zbierający datki. Wśród nich, po raz pierwszy, Klaudia Bąk.

- Zawsze chciałam pomagać, a ludzie bardzo chętnie wrzucają pieniądze do puszki. Są bardzo pozytywnie nastawieni i jest bardzo dobrze. To bardzo potrzebna inicjatywa, bo zbierane przez nas pieniądze będą przeznaczone na urządzenia, które będą pomagać dzieciom, a właściwie sama jestem jeszcze dzieckiem – tłumaczy wolontariuszka.

Chorzowska orkiestra na sportowo zagrała także w Zespole Szkół Technicznych nr 1 gdzie odbył się maraton Zumby. Wszystkie zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci podczas różnego rodzaju operacji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.