Wiadomości z Chorzowa

Orkiestra na lodzie. Chorzów zagrał dla WOŚP [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2020-01-13 07:00, aktualizacja: 2020-01-12 21:52

Drużyna Wielkich Serc kontra NAJki Polonia Bytom – w Chorzowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na lodzie. Hokejowy mecz zakończył się remisem, ale... wygrali wszyscy.

Dla WOŚP zagrali urzędnicy, artyści i sportowcy

Zmagania na chorzowski lodowisku to była przede wszystkim dobra zabawa w szczytnym celu. W charytatywnym meczu hokeja Drużyna Wielkich Serc podejmowała NAJki Polonia Bytom. Zespół gości to pozytywnie zakręcone dziewczyny, które amatorsko grają w hokeja, a w drużynie gospodarzy zagrali m.in. dyrektorzy miejskich instytucji, skarbnik miasta czy kapitan Ruchu Chorzów, Tomasz Foszmańczyk. Ten ostatni zdradził nam, że choć w szkolnych czasach grał w hokeja w Polonii Bytom, to na łyżwach nie jeździł od 10 lat, ale zawsze wspiera WOŚP.

- Myślę, że najbardziej to doceniają rodzice dzieci, które korzystają z tej pomocy. Widać ją przede wszystkim w szpitalach i innych miejscach gdzie orkiestrowy sprzęt ratuje zdrowie i życie. Politycy często tego nie dostrzegają, ale myślę, że każdy kto miał jakiekolwiek problemy w swojej rodzinie, to docenia tę inicjatywę i chętnie ją wspiera – podkreśla Tomasz Foszmańczyk.

Zebrane pieniądze będą ratować życie dzieci 

Charytatywny mecz zakończył się remisem 6:6. Sędzia zarządził więc rzuty karne, które... również zakończyły się remisem. Podczas sportowych zmagań na lodowisku tuż obok dla WOŚP grali wolontariusze zbierający datki. Wśród nich, po raz pierwszy, Klaudia Bąk.

- Zawsze chciałam pomagać, a ludzie bardzo chętnie wrzucają pieniądze do puszki. Są bardzo pozytywnie nastawieni i jest bardzo dobrze. To bardzo potrzebna inicjatywa, bo zbierane przez nas pieniądze będą przeznaczone na urządzenia, które będą pomagać dzieciom, a właściwie sama jestem jeszcze dzieckiem – tłumaczy wolontariuszka.

Chorzowska orkiestra na sportowo zagrała także w Zespole Szkół Technicznych nr 1 gdzie odbył się maraton Zumby. Wszystkie zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci podczas różnego rodzaju operacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również