Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ośrodek Pomocy Społecznej ma nową siedzibę

  • Dodano: 2019-01-17 08:00, aktualizacja: 2019-01-17 08:14

Wkrótce chorzowianie będą obsługiwani w dużo lepszych warunkach. Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni swoją siedzibę z ul. Kruszcowej na ul. Racławicką 19. W styczniu zakończyła się kompleksowa modernizacja budynku.

Wkrótce chorzowianie będą obsługiwani w dużo lepszych warunkach

Mieszkańcy odczują ogromne zmiany, ale również pracownikom będzie się pracować bardziej komfortowo. To ważne, bo to właśnie do OPS- u zgłasza się wiele osób w sprawie programu 500+ czy wyprawek szkolnych - wyjaśnia Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

W budynku przy ulicy Racławickiej, gdzie kiedyś znajdował się Urząd Dozoru Technicznego, wymieniono m.in. wszystkie instalacje, nawiewy, okładziny ścian, płytki ścienne i posadzkowe. Pomieszczenia są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w klimatyzacje. Swoje miejsce znajdą tutaj też matki z dziećmi.

Ten remont kosztował niemal 12 milionów złotych. To naprawdę gruntowna przebudowa wszystkich trzech kondygnacji i piwnic - tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Miasta.

Gruntowna modernizacja trwała ponad rok

Teraz rozpocznie się etap przenoszenia dokumentów, mebli, a także aranżacja pomieszczeń.

Warto zauważyć, że w chorzowskim OPSie pracuje 160 osób, a z jego usług korzysta 10 tysięcy rodzin - wylicza Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Miasta - to będzie naprawdę duże przedsięwzięcie chociażby logistyczne. Obsługę klientów w nowym miejscu ośrodek rozpocznie jeszcze tej wiosny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.