Wiadomości z Chorzowa

Ostatnie Śniadanie na Trawie w Rosarium już 11 września

  • Dodano: 2021-09-10 11:30

11 września odbędzie się kultowe "Śniadanie na trawie" w Parku Śląskim. To ostatnie tego typu wydarzenie w tym roku i zarazem idealny czas, by pożegnać lato na świeżym powietrzu, wśród piękna natury. Na uczestników spotkania będzie czekać wiele ciekawych atrakcji, m.in. zajęcia fitness, sesje jogi, czytelnia, czy food trucki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.

"Śniadanie na trawie" w Parku Śląskim

W każdą sobotę od 12 czerwca uczestnicy śniadań spotykali się, by razem zakosztować się w lokalnych specjałach, cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody i odprężyć się przy jodze.

Podczas jutrzejszego śniadania będzie można można skosztować wielu wyjątkowych posiłków kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Dodatkowo każdy podczas wydarzenia będzie mógł zaopatrzyć się w ekologiczne warzywa, owoce czy produkty zapakowane bez użycia plastiku. Produkty pochodzenia naturalnego od lokalnych producentów takie jak: wszelkiego rodzaju mąki, orzechy, kawy, herbaty, oleje czy przyprawy można zakupić na wagę, w opakowaniach zero-waste. Co tydzień serwowana jest tutaj też aromatyczna kawa, zarówno w wersji standardowej, jak i mrożonej.

Aktywność fizyczna

Poza pysznościami co tydzień pojawiają się tu osoby odpowiedzialne za rozruszanie uczestników przed weekendem. Zajęcia ruchowe przygotowane są zarówno dla osób młodszych, jak i starszych. W każdą sobotę można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach pod okiem trenerów fitness. Dla wyciszenia po całym tygodniu utworzona została strefa, na której można uczestniczyć w sesjach jogi.

Czytelnia

Dla najmłodszych gości wydarzenia została przygotowana czytelnia na kocach, gdzie dzieci mogą wspólnie z prowadzącą czytać książki i komiksy. W tym czasie ich rodzice mają okazję zapoznać się z nowościami na rynku literatury dziecięcej. Na dzieci czeka tam nie tylko duży wybór książek, ale także wiele konkursów, zagadek i zabaw, wszystko pod okiem animatorów.

Inne atrakcje:

Podczas wydarzenia można również wziąć udział w animacjach z języka obcego, czy zajęciach gry w szachy.

Wstęp jest bezpłatny.


Źródło: Zofia Nowak

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również