Wiadomości z Chorzowa

Otwarto zmodernizowaną i unowocześnioną Pracownię Endoskopii w ZSM w Chorzowie!

  • Dodano: 2023-04-27 08:15, aktualizacja: 2023-04-27 08:34

W ramach przeprowadzonej modernizacji, utworzono 2 pełnowymiarowe gabinety, myjnię oraz pokój wybudzeń. Wykonano instalację klimatyzacji, zmodernizowano istniejące toalety dla pacjentów.  

 Pracownia Endoskopii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie otwarta!

W trosce o dobro pacjentów, zakupiono nowy sprzęt medyczny, taki jak : aparat do znieczulania wraz z kardiomonitorem oraz zestaw endoskopowy. 

Specyfika badań wymaga wprowadzenia pacjenta w stań uśpienia. Niezbędny do tego procesu jest aparat do znieczulania. Realizacja zadania pozwoliła na zakup wysokospecjalistycznego aparatu do znieczulania wyposażonego w kardiomonitor. Sprzęt ten, na każdym etapie zabiegu, czuwa nad monitorowaniem parametrów życiowych pacjenta, a co za tym idzie jego bezpieczeństwem.

Jestem pod wielkim wrażeniem, jest zupełnie inna jakość, sprzęt najnowszej generacji pod względem technologicznym. To wszystko jak dla mieszkańców Chorzowa, ale też nie tylko, bo wiemy, że w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie leczą się pacjenci z miast ościennych, jak i całej naszej aglomeracji - podkreśla Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa

Wyposażenie Pracowni Endoskopii w szafy do przechowywania wideo i gastroskopów pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa mikrobiologicznego, a także stałą gotowość zabiegową bez konieczności mycia sprzętu przed zabiegiem. 

Co ciekawe, w procesorze aplikacji pomagającej wykrywać zmiany chorobowe podczas badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego, jest wykorzystywana sztuczna inteligencja (AI), która  pomaga podczas zabiegów.

Dużo się dzieje w naszym szpitalu. Poradnia Endoskopii jest przykładem, że kupujemy najlepsze sprzęty. Musimy być w tej szpicy zakupowej i sprzętowej i tak się dzieje - mówi dr n. ekon. Jerzy Szafranowicz - Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Zakup sprzętu i aparatury medycznej o najnowszych rozwiązanych technologicznych prowadzi do podniesienia poziomu diagnostycznego, a co za tym idzie do  podejmowania trafnych decyzji w procesie leczenia. Profesjonalna opieka medyczna wymaga stałego rozwoju. Jego niezbędnym elementem jest doposażenie struktur szpitala w odpowiedni sprzęt medyczny. 

Łączna wartość inwestycji to 2 379 605,79 zł brutto, z czego 1 950 000,00 zł wyniosła dotacja Urzędu Miasta w Chorzowie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również