Wiadomości z Chorzowa

Poradnia Geriatryczna w Zespole Szpitali Miejskich uruchomiona. Kto może z niej korzystać?

  • Dodano: 2022-09-05 10:15

W Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie właśnie uruchomiono poradnię geriatryczną przy działającym od kilku lat Oddziale Geriatrycznym.  Kto może z niej skorzystać?

Mamy dobrą wiadomość dla chorzowskich seniorów. Poradnia Geriatryczna w Zespole Szpitali Miejskich już działa. Świadczenia udzielane są tu na podstawie skierowania lub e-skierowania od lekarza udzielającego świadczeń w ramach umowy z NFZ. Poradnia funkcjonuje w budynku szpitala, w którym znajduje się Oddział Geriatryczny, co pozwala na kompleksowe udzielenie świadczeń najstarszej grupie pacjentów – poinformowały na Facebooku władze ZSM.

Poradnia geriatryczna mieści się dokładnie przy ulicy Strzelców Bytomskich 11. Kto może skorzystać z udzielanej przez specjalistów pomocy? To pacjenci powyżej 60 roku życia. Jak zapewnia kierownictwo Oddziału Geriatrycznego, ustalane w tej chwili terminy wizyt są dość krótkie, gdyż poradnia działa od niedawna – zaledwie od 15 sierpnia. ZSM znalazł się w wąskim gronie zaledwie dwóch placówek, z którymi śląski oddział NFZ podpisał kontrakt na udzielanie tego typu świadczeń medycznych.

Poradnia geriatryczna w ZSM już działa!

Co istotne, skierowaniem nie jest karta informacyjna z leczenia szpitalnego, izby przyjęć czy szpitalnego oddziału ratunkowego. W przypadku wizyty pierwszorazowej należy podejść do rejestracji w celu założenia kartoteki pacjenta, a na wizytę należy przynieść dokumentację medyczną, wyniki badań i karty wypisowe.

Pacjenci korzystający z aparatu słuchowego czy okularów do czytania powinni wziąć je na wizytę, a osoby wymagające opieki, gdyż ich stan zdrowia nie pozwala na samodzielnie poruszanie się lub korzystanie ze świadczeń medycznych powinny pojawić się na wizycie z opiekunem. Pomoc pacjentom będzie udzielana kompleksowo – z zakresu wszystkich dziedzin medycyny.

Rejestracja do poradni może odbyć się osobiście lub telefonicznie pod numerem (32) 349 97 06.

To sukces warty odnotowania, gdyż w ogłoszonym postępowaniu oferty złożyło osiem podmiotów leczniczych. Umowa mogła zostać zawarta jedynie z dwoma - w tym z naszym szpitalem! Taka poradnia, wraz z funkcjonującym od lat w ZSM oddziałem geriatrycznym, pozwoli na kompleksowe udzielenie świadczeń seniorom nie tylko z naszego miasta, ale i regionu – przekonuje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również