Wiadomości z Chorzowa

Otworzyliśmy mini park linowy

  • Dodano: 2011-07-18 13:30

Sześćdziesiąt dzieciaków, pluszowa wiewiórka i szczudlarze otworzyli dziś uroczyście mini park linowy, który znajduje się na terenie Śląskiego Parku Linowego.

 Było przecięcie szarfy, pisk radości i specjalny tort. Zachwytom nie było końca:
- Zawsze chciałam tu pochodzić, ale byłam za mała – mówiła 5 – letnia Julka Mencel z Chorzowa. – Dziś w końcu mi się udało. Bardzo podobają mi się kolory lin i przeszkody. Choć niektóre są trochę trudne, to wszystkie da się przejść.
Dziewczynkom najtrudniej było przejść równoważnię.
- Trochę się bałam, ale cieszę się, że wytrwałam i przeszłam całą trasę i to dwukrotnie – relacjonuje Agata Nowak, 9 – letnia uczennica katowickiej podstawówki. – To naprawdę była wielka frajda. Najśmieszniej było jak po linach chodziła duża pluszowa wiewiórka – dodaje ze śmiechem.


Chłopcy bali się mniej: zgodnie twierdzili że spacer po linach jest lepszy niż jazda na rowerze. Trudno się dziwić: mini park linowy składa się z dziesięciu przeszkód rozpiętych pomiędzy domkami zamocowanymi na drewnianych palach (podobnych do chatki na kurzej stopce). Wszystkie przeszkody dostosowane są możliwości motorycznych dzieci w wieku od 3 do 12 lat. (dotąd na najłatwiejszej trasie w Śląskim Parku Linowym mogły się wspinać dzieci, które miały więcej niż 140 cm wzrostu). W nowym mini parku na najmłodsze dzieci czeka łatwiejszy wariat, starsze będą mogły zmierzyć się z trudniejszymi przeszkodami. Na trasie znajdują się mosty, tunele, kładki. Co ciekawe, każde ma swoją nazwę, np. Kacze Stopy czy Lwie Obręcze.


Wszystkie przeszkody zabezpiecza siatka rozpięta między domkami.
- Moja córka z wielką chęcią aktywnie spędza czas – przekonuje Iwona Mencel, mama Julki. – Mini park linowy to świetna propozycja dla najmłodszych dzieci, które powinny ćwiczyć zręczność i przełamywać swoje lęki.

Bilet do mini parku skalkulowano na 15 zł. Warto wiedzieć, że bilet obowiązuje cały dzień i uprawnia do nieograniczonej liczby przejść.
- Mamy też nową promocję biletową - mówi Daniel Heinst, dyrektor Wesołego Miasteczka. – Każdy kto odwiedzi wesołe miasteczko na podstawie paragonu w tym samym dniu za darmo będzie mógł skorzystać z mini parku linowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również