Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski: Alejki w centralnej części WPKiW przejdą remont

 • Dodano: 2019-05-03 08:00, aktualizacja: 2019-05-03 08:23

Jedne z głównych ciągów komunikacyjnych w Parku Śląskim już wkrótce przejdą przebudowę. Na remoncie mają zyskać spacerowicze, rowerzyści i nie tylko. 

Już wkrótce odwiedzający Park Śląski mają zyskać większy komfort podczas spacerów, jazdy na rowerze i rolkach, a także zmotoryzowani. Władze WPKiW rozpisały konkursy ofert na modernizację Alei Różanej i Alei Harcerskiej.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Kompleksowa modernizacja ciągów komunikacyjnych” realizowanego w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Remont alejek w Parku Śląskim – Aleja Różana i Aleja Harcerska

Planowany remont dotyczy takich ciągów komunikacyjnych jak:

 • Aleja Różana,
 • część Alei Zielonej Łąki,
 • alejki oraz place pomiędzy Aleją Różaną i Aleją Zielonej Łąki,
 • parking przy Alei Różanej,
 • dojazd do parkingu przy budynku administracji Parku Śląskiego.

Alejki oraz place i parkingi udostępnione dla pieszych, rowerzystów, rolkarzy i ruchu kołowego zyskają nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, a połączenie Alei Różanej z Aleją Główną zostanie wyłożone kostką klinkierową. Parking i miejsca postojowe obok budynku administracji otrzymają nawierzchnię z betonowych płyt ażurowych.

Zarząd Parku Śląskiego zdecydował się również na kompleksowy remont części Alei Harcerskiej między rondem na skrzyżowaniu ul. Parkowej a rondem przy Stadionie Śląskim. Modernizację przejdzie nie tylko chodnik i ścieżka rowerowa, ale także miejsca postojowe, okolica rogatek i kanalizacja deszczowa. 

Władze WPKiW są na etapie wyboru wykonawców obu inwestycji, poznamy ich po 22 maja 2019 roku. Zwycięzcy przetargów będą mieli 75 i 60 dni po podpisaniu umowy na wykonanie zadania.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Daria

  Dzień dobry , ma być taka inwestycja za parę milionów złotych , to gdzie w planach w końcu będzie plac zabaw dla dzieci w parku Śląskim jest dużo terenu na postanowienie placu zabaw , dzieci się pobawią a mamy odpoczną . Pozdrawiam

 • Radek

  Zgadzam się. Place zabaw w PŚ to jakaś kpina...

 • Wojciech

  Błagam, tylko nie wykładajcie tego kostką brukową, jak niektóre nowe alejki, bo nie będzie można jeździć tam na rolkach.Błagam!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.