Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski bez dzikich wysypisk. Kolejne zlikwidowane

 • Dodano: 2020-06-05 07:45, aktualizacja: 2020-06-05 07:57

Kolejne dzikie wysypisko zniknęło z terenu zarządzanego przez Park Śląski. Mowa o zaśmieconym obszarze przy ulicy Bytkowskiej. Teren porządkowano przez kilka dni. Wywieziono aż cztery transporty odpadów.

Trwa ustalanie osób, które przyczyniły się do powstania w tym miejscu dzikiego wysypiska

Tylko w 2019 roku Park Śląski zlikwidował aż 8 dzikich wysypisk. Znajdowały się one głównie w okolicach ul. Siemianowickiej i Bytkowskiej, a jedno nawet przy Alei Żyrafy. Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą nielegalne wyrzucanie odpadów na terenie Parku Śląskiego, aby zgłaszali te incydenty w budynku dyrekcji bądź na Straż Miejską.


Park Śląski jest w coraz większej części objęty monitoringiem

A miejsca, gdzie dotąd powstawały dzikie wysypiska, są szczególnie kontrolowane. Likwidacja dzikich wysypisk to dodatkowy koszt dla Parku Śląskiego, tę kwotę można by było przeznaczyć na doposażenie Parku w ławki, czy też urządzenia zabawowe.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko naturalne i powinniśmy o nie wspólnie dbać. Ponadto wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych będzie karane, a osoby za to odpowiedzialne nie tylko zapłacą grzywnę, ale także poniosą dodatkowo koszty za wywóz odpadów.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Pank

  Na siemianowickiej śmierci wywalają działkowcy, obecnie jest 8 sztuk worków że śmieciami przy bramie wjazdowej do byłej szkoły ogrodniczej,

 • Wanda

  Jak widzisz takie rzeczy to zgłoś na 986 do Straży Miejskiej i napisz lub zadzawoń do Referatu Dospodarki Odpadami UM Numer bezpłatny SM łączy też, jak poprosisz, z Centrum Zarządzania Kryzysowego. Działkowcy mają swój zarząd i też warto zgłosić. Nasze komentarze na portalach cenne, ale sami musimy nadawać sprawom bieg.

 • Wanda Sułkowska

  Ostatnio w Chorzowie barbarzyńcy uszkodzili 7 stanowisk do segregowania odpadów elektronicznych. Osiem wysypisk w miejscu jakoś uczęszczanym?. Mam pytanie. Wypać tony odpadów, zniszczyć szafy oddawania "problemowych" odpadów to trwa... nikt nie widział, nie spostrzegł? GDZIE W TYM CZASIE BYŁA NASZ PRACOWITA STRAŻ MIEJSKA. GDZIE PATROLE PIESZE? PRZEJECHAĆ AUTEM PO OSIEDLU - TO NIE SPOSÓB, BO NICZEGO SIĘ NIE ZOBACZY

 • Artur

  Obawiam sie ze straz miejska byla w tym czasie zajeta zakladaniem blokad na kola ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.