Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski bez dzikich wysypisk. Kolejne zlikwidowane

 • Dodano: 2020-06-05 07:45, aktualizacja: 2020-06-05 07:57

Kolejne dzikie wysypisko zniknęło z terenu zarządzanego przez Park Śląski. Mowa o zaśmieconym obszarze przy ulicy Bytkowskiej. Teren porządkowano przez kilka dni. Wywieziono aż cztery transporty odpadów.

Trwa ustalanie osób, które przyczyniły się do powstania w tym miejscu dzikiego wysypiska

Tylko w 2019 roku Park Śląski zlikwidował aż 8 dzikich wysypisk. Znajdowały się one głównie w okolicach ul. Siemianowickiej i Bytkowskiej, a jedno nawet przy Alei Żyrafy. Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą nielegalne wyrzucanie odpadów na terenie Parku Śląskiego, aby zgłaszali te incydenty w budynku dyrekcji bądź na Straż Miejską.


Park Śląski jest w coraz większej części objęty monitoringiem

A miejsca, gdzie dotąd powstawały dzikie wysypiska, są szczególnie kontrolowane. Likwidacja dzikich wysypisk to dodatkowy koszt dla Parku Śląskiego, tę kwotę można by było przeznaczyć na doposażenie Parku w ławki, czy też urządzenia zabawowe.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko naturalne i powinniśmy o nie wspólnie dbać. Ponadto wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych będzie karane, a osoby za to odpowiedzialne nie tylko zapłacą grzywnę, ale także poniosą dodatkowo koszty za wywóz odpadów.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Pank

  Na siemianowickiej śmierci wywalają działkowcy, obecnie jest 8 sztuk worków że śmieciami przy bramie wjazdowej do byłej szkoły ogrodniczej,

 • Wanda

  Jak widzisz takie rzeczy to zgłoś na 986 do Straży Miejskiej i napisz lub zadzawoń do Referatu Dospodarki Odpadami UM Numer bezpłatny SM łączy też, jak poprosisz, z Centrum Zarządzania Kryzysowego. Działkowcy mają swój zarząd i też warto zgłosić. Nasze komentarze na portalach cenne, ale sami musimy nadawać sprawom bieg.

 • Wanda Sułkowska

  Ostatnio w Chorzowie barbarzyńcy uszkodzili 7 stanowisk do segregowania odpadów elektronicznych. Osiem wysypisk w miejscu jakoś uczęszczanym?. Mam pytanie. Wypać tony odpadów, zniszczyć szafy oddawania "problemowych" odpadów to trwa... nikt nie widział, nie spostrzegł? GDZIE W TYM CZASIE BYŁA NASZ PRACOWITA STRAŻ MIEJSKA. GDZIE PATROLE PIESZE? PRZEJECHAĆ AUTEM PO OSIEDLU - TO NIE SPOSÓB, BO NICZEGO SIĘ NIE ZOBACZY

 • Artur

  Obawiam sie ze straz miejska byla w tym czasie zajeta zakladaniem blokad na kola ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.