Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski w Chorzowie ma nowego wiceprezesa

 • Dodano: 2019-11-06 14:00

Rada Nadzorcza Parku Śląskiego powołała nowego wiceprezesa. Został nim Artur Dzikowski, który do tej pory pracował w Urzędzie Miejskim w Jaworznie. To już trzecia osoba w zarządzie parku, który do tej pory był zwykle dwuosobowy.

Nowy wiceprezes ma wspierać modernizację Parku Śląskiego

Wiceprezes Artur Dzikowski ma wspierać procesy modernizacji Parku Ślaskiego, które – jak czytamy na stronie internetowej chorzowskiego parku – nabierają rozpędu. 

- Kontynuowane są zadania m.in. w zakresie remontu alejek czy modernizacji rzeźb oraz małej architektury. Ogłaszane są ważne przetargi na prowadzenie dużych inwestycji takich, jak odtworzenie ogrodu japońskiego. Przyszły rok będzie niezwykle istotny jeśli chodzi o tempo prac. Warto jednocześnie zaznaczyć, że poza procesem modernizacyjnym obszar Parku jest przedmiotem szczególnej troski ze strony Zarządu WPKiW w zakresie bieżącego funkcjonowania. Dla sprawnej realizacji pełni zadań, projektów i przedsięwzięć konieczne było uzupełnienie składu Zarządu WPKiW SA – czytamy w komunikacie na stronie Parku Śląskiego.

Karuzela kadrowa w Parku Śląskim

To już kolejna zmiana w zarządzie Parku Śląskiego po przejęciu władzy w samorządzie województwa śląskiego przez Prawo i Sprawiedliwość. Prezesem spółki został wtedy Krzysztof O., odwołany po ogłoszeniu przetargu na zakup luksusowego auta służbowego. Niedawno został on zatrzymany i jest podejrzany o przyjęcie 100 tys. złotych łapówki. Wcześniej pod zarzutem płatnej protekcji zatrzymano jego bliskiego współpracownika Marka P., który odpowiadał za rewitalizację parku. 

Obecnie Parkiem Śląskim kieruje Tomasz Papaj, działacz PiS z Mysłowic i kandydat tej partii na prezydenta miasta. Wiceprezesem jest Maciej Gabryś, były pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Artur Dzikowski to trzecia osoba w zarządzie spółki, który do tej pory był zazwyczaj dwuosobowy. Nowy wiceprezes pochodzi z Jaworzna, jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończył również studia podyplomowe z rachunkowości na Politechnice Śląskiej i z zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ostatnio pracował jako Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Kadr w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Hanys

  A kożdy odchodzący dostoł odprawa i super premia?! Bo mu sie należało!

 • sony

  mogli mnie wybrać trochę pieniążków by się przydało jakieś przeklęty by się robiło

 • AntyPiS

  Te kadry "dobrej zmiany" są żałosne!

 • Mary

  Uważam, że zarządzać Parkiem Śląskim powinien ktoś z okolic Chorzowa, Katowic bądź Siemianowic Śląskich, czyli miast ościennych, które znają i przede wszystkim czują potrzeby parku a już na pewno mieszkańców okolicznych miast, którzy stale ten park odwiedzają. Tyle w temacie!

 • Endi

  Pomarzyć dobra rzecz. Zejdź na ziemie. Świnki zawsze idą w strone koryta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również