Wiadomości z Chorzowa

Tomasz Papaj, szef rady nadzorczej WPKiW oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa

  • Dodano: 2019-06-07 07:15, aktualizacja: 2019-06-06 22:02

Zmiany w Parku Śląskim. Po odwołaniu Krzysztofa Opałki, obowiązki prezesa przejął pochodzący z Mysłowic działacz PiS i przewodniczący rady nadzorczej WPKiW Tomasz Papaj. Jego zastępcą został Maciej Gabryś, dotychczasowy dyrektor wydziału inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim.


Kim jest pełniący obowiązku prezesa Parku Śląskiego?


Tomasz Papaj jest doktorem hab. nauk ekonomicznych i pracownikiem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W latach 1998-2002 był wiceprezydentem Mysłowic i kandydatem PiS na stanowisko prezydenta w październikowych wyborach samorządowych w 2018 roku. W latach 1998 – 2006 sprawował też mandat radnego w Mysłowicach. W styczniu 2019 został członkiem Radę Nadzorczą spółki WPKiW. Współpracował m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Wojewodą Śląskim, Ministerstwem Finansów, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Fala zwolnień po niefortunnej decyzji zakupowej


Przypomnijmy, że w piątek, 31 maja, policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji zatrzymali Marka P., jednego ze współpracowników Parku Śląskiego, który odpowiada za jego rewitalizację. Z kolei we wtorek, 4 czerwca, Rada Nadzorcza Parku Śląskiego zdecydowała o odwołaniu ze stanowiska zarówno prezesa Krzysztofa Opałki i wiceprezesa Marka Widucha.


Dymisja związana jest z przetargiem na zakup limuzyny. Rada Nadzorcza Parku Śląskiego swoją decyzję wyjaśniła w oświadczeniu wydanym 4 czerwca, w którym czytamy:


Niedopuszczalne są sytuacje, w których zamiast koncentrować się na wdrożeniu tych działań podejmowane są budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą Parkowi i stawiają pod znakiem zapytania troskę Zarządu Parku o majątek publiczny.
Zarząd Parku bezpośrednio nadzoruje funkcjonowanie Parku i ponosi za to pełną odpowiedzialność. Ostatnie wydarzenia wpłynęły na utratę zaufania, co przekonało Radę Nadzorczą do podjęcia decyzji o odwołaniu Prezesa Krzysztofa Opałki i Wiceprezesa Marka Widucha z dniem dzisiejszym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.