Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski zyska specjalny plac zabaw. To wyjątkowy pomysł biegaczy Silesia Marathonu!

  • Dodano: 2019-08-17 17:00

Unikalna akcja charytatywna podczas tegorocznego Silesia Marathonu. Biegacze będą zbierać pieniądze na budowę placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Potrzeba 240 tys. złotych, a w jego budowie może pomóc każdy z nas!

Biegacze Silesia Marathonu wielokrotnie pomagali już innym. Co roku w trakcie zawodów organizowano akcje charytatywne, dzięki którym mogli udzielić jednorazowej pomocy osobom w potrzebie. Tym razem osoby biorące udział w jednej z najważniejszych imprez biegowych regionu zamierzają pozostawić po sobie ślad na dłużej.

Razem z Silesia Marathon łączymy siły i nadajemy temu konkretny kształt, a także wybrano nadrzędny cel: uzbieranie środków na budowę placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnych w Parku Śląskim w Chorzowie. Urządzenia dobrane zostały w taki sposób, aby zarówno dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, jak i te w pełni sprawne, mogły spędzić czas na wspólnej zabawie. Będzie to pierwszy tego typu plac zabaw w Parku Śląskim, ale i jeden z nielicznych w Polsce – podsumowuje Jakub Krupa, pomysłodawca akcji i ambasador Silesia Marathonu.

Realizacja pierwszego etapu projektu to koszt ok. 250 tysięcy złotych, a drugie tyle będzie kosztować nawierzchnia pod budowę placu. Silesia Marathon posiada wsparcie Marszałka Województwa Śląskiego, Jakuba Chełstowskiego i Zarządu Parku Śląskiego, posiada również projekt i ofertę firm realizujących największe place zabaw w Polsce. Pozostają fundusze, które będą zbierane w ramach tegorocznego biegu.

Prezentowany projekt jest naszą propozycją – ostateczny kształt placu zabaw będzie uzależniony od ilości środków, jakie nam wszystkim uda się zebrać. Chcemy, by było to wyjątkowe miejsce – zaprojektowane w wyjątkowy sposób i wybudowane dzięki wyjątkowym ludziom, biegaczom Silesia Marathon! – podsumowuje Jakub Krupa.

Na szczytny cel 25 tysięcy złotych przekazali Spartanie Dzieciom, największa grupa biegowa w Polsce, która weźmie udział w tegorocznej edycji biegu. Taką samą kwotę deklaruje również dyrektor Silesia Marathonu, Bohdan Witwicki. To jednak za mało, by marzyć o budowie specjalnego placu zabaw. Stąd pomysł Internetowej zbiórki założonej na portalu zrzutka.pl. Pełny dochód uzyskany z wpłat będzie przeznaczony na wybudowanie placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Realizacja projektu ma rozpocząć się jeszcze w tym roku w uzgodnionym z Parkiem Śląskim miejscu, a plac zabaw ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2020 roku. Jednym z elementów, które chcą wdrożyć pomysłodawcy placu zabaw jest kolejka dla dzieci poruszających się na wózkach.

Nawet niewielki wkład może pomóc. Projekt przygotowany został tak, by można było go kontynuować w kolejnych latach. Im więcej środków uda się wspólnie zebrać, tym większy i bardziej atrakcyjny plac zabaw powstanie – zachęcają do wpłat organizatorzy zbiórki.

Jak wpłacić pieniądze? Zajrzyj na konto zbiórki w serwisie zrzutka.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.