Wiadomości z Chorzowa

Paweł Bilangowski nowym prezesem Parku Śląskiego

 • Dodano: 2021-11-03 09:00

Nowy prezes Parku Śląskiego wybrany! Został nim Paweł Bilangowski. Zastąpi Agnieszkę Bożek, która we wrześniu zrezygnowała ze stanowiska prezesa Zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen Jerzego Ziętka, którą pełniła od lutego 2020 roku.

Kim jest Paweł Bilangowski?

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen Jerzego Ziętka wydała oświadczenie, w którym wskazała, że 27 października 2021 r. odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Parku Śląskiego. To podczas niego zapadły wiążące decyzje dotyczące przyszłego prezesa.

- Rada Nadzorcza Parku z dniem 1 listopada 2021 r. powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen Jerzego Ziętka S.A. Pawła Bilangowskiego – doświadczonego menadżera oraz społecznika – czytamy w oświadczeniu Rady Nadzorczej.

Jako menedżer koordynował m.in. wolontariatem Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo" w Tychach. Jak się okazuje, nowego prezesa powołano na stanowisko bez konkursu. 

41-letni Paweł Bilangowski ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, kierunek: zarządzanie i marketing, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, kierunek Public Relations oraz z wyróżnieniem MBA Executive. Posiada doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, z zakresu tworzenia i realizacji strategii rozwoju oraz pozyskiwania środków unijnych. Wiadomo też, że nowy prezes Parku Śląskiego współpracował ze stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, a to właśnie tam swoją karierę polityczną rozpoczynał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Pięciu prezesów Parku Śląskiego w trzy lata

Przypomnijmy, że w ciągu zaledwie trzech lat funkcję prezesa Zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen Jerzego Ziętka sprawowało już pięć osób! Najwyraźniej to „gorące krzesło”.

Po objęciu władzy w województwie śląskim przez obecną ekipę rotacja na stanowisku prezesa przyspieszyła. Do jesieni 2018 roku (końca listopada) Parkiem Śląskim zarządzała Aneta Moczkowska, która złożyła rezygnację po tym, jak władzę w województwie śląskim przejął PiS. Później na stanowisko powołano Marka Widucha, lecz zakończył współpracę po 7 miesiącach. Następny był Tomasz O., który po skandalu z zakupem luksusowej limuzyny finalnie został zatrzymany pod zarzutem łapówkarstwa, a w czerwcu 2019 funkcję tę objął mysłowicki radny z ramienia PiS – Tomasz Papaj. Zrezygnował po kilku miesiącach, a w lutym 2020 roku zastąpiła go Agnieszka Bożek, która we wrześniu złożyła wypowiedzenie. Teraz czas na społecznika

Komentarze (8)    dodaj »

 • nico

  wycieła w pień wycieli i Ją

 • kurde bele

  co rok nowy pofyrtany prorok z nadania pisu

 • ares

  klasyka - dobra, zmiana...

 • Basia

  Każdy chce dostać dużą odprawę ,za kilka miesięcy "pracy". Już nawet nie ogłaszają konkursu ,tylko kolejny z listy koleżeńskiej . Porażka

 • Ii

  Po końcówce tego artykułu nasuwa się pytanie: kto będzie następnym prezesem? Ehh...

 • Es

  Jak to kto?? Kolejny z rodziny wujka i ciotki z PiS. Tylko aktualny musi wsiąść kilka milionów odprawy.

 • Ginter

  Jak przy korycie była ekipa PO to też swoich spadachroniarzy dawała na stołki. Normalna kolej rzeczy. Jeśli wybory wygra kałolicja, co nigdy nie nastąpi, też zechcieliby swoich prosiaków powciskać na wygodne stołki.

 • Ii

  Smutna rzeczywistość. Oczywiście nie dla nich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również