Wiadomości z Chorzowa

Pędził 115 kmh w obszarze zabudowanym. 36-letni motocyklista stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2023-05-30 07:15, aktualizacja: 2023-05-30 07:48

Policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę, który w obszarze zabudowanym pędził 115 kmh na swoim motocyklu. 36-latek został ukarany mandatem karnym.

Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Pomimo policyjnych apeli o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości w dalszym ciągu zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. Tym razem chodzi o jednego z motocyklistów. W obszarze zabudowanym, gdzie i tak dopuszczalna prędkość została podniesiona do 60 kmh poruszał się prawie dwukrotnie szybciej. Wynik pomiaru wskazał 115 kmh. 36-latek swoje zachowanie tłumaczył pierwszą przejażdżką po zimowej przerwie. Przyznał jednocześnie policjantom, że „przesadził” z prędkością. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych. Na 3 miesiące stracił również swoje prawo jazdy.

Policja apeluje do kierujących jednośladami, aby poruszali się w sposób bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu. W szczególności stosowali się do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga nie tylko umiejętności, ale i zdrowego rozsądku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kpina

    Tyle to ja jade na hulajnodze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również