Wiadomości z Chorzowa

Pierwszy z dziesięciu. Nowy wagon dla Tramwajów Śląskich już gotowy

 • Dodano: 2020-02-19 11:45

Pierwszy wagon dla Tramwajów Śląskich z firmy Modertrans Poznań jest już gotowy. Obecnie przechodzi proces homologacyjny. Zgodnie z umową zawartą dwa lata temu z Wielkopolski na Górny Śląsk trafi 10 nowych tramwajów.

Spółka Tramwaje Śląskie zamówiła w poznańskim Modertransie 10 wagonów jednoczłonowych, które wyjadą na tory Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dwa z zamówionych wagonów będą tramwajami dwukierunkowymi. Pierwszy jest już gotowy, a produkcja kolejnych - według zapewnień producenta – przebiega zgodnie z planem.


- Podczas niedawnej wizyty w fabryce w Biskupicach Wielkopolskich Prezes Zarządu naszej Spółki osobiście mógł się przyjrzeć zarówno pierwszemu, już niemal gotowemu wagonowi, jak i procesowi produkcji innych tramwajów. Usłyszał również zapewnienia ze strony zarządu firmy Modertrans o zakończeniu produkcji i dostarczeniu na Śląsk wszystkich zamówionych tramwajów w umownym terminie, czyli do końca czerwca – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.


Nowe tramwaje będą mieć klimatyzację, ładowarki USB i rampę ułatwiająca wjazd wózków


Pierwszy, z dziesięciu zamówionych wagonów, trafi do Tramwajów Śląskich już w marcu. Wkrótce pasażerowie przekonają się czy jest tak wygodny jak zachwala spółka.


- Wagon jest w niemal połowie niskopodłogowy, osadzony na nowoczesnych wózkach trakcyjnych. W części pasażerskiej tramwaju znalazły się m.in.: klimatyzacja, ładowarki USB, rampa ułatwiająca wjazd wózków do tramwaju, inteligentne urządzenia wizualnej i fonicznej informacji pasażerskiej, drzwi odskowo-przesuwne i wiele innych – wylicza rzecznik Tramwajów Śląskich.


Zakup 10 nowych wagonów z poznańskiego Modertransu, to jedno z dwóch zadań taborowych, które spółka Tramwaje Śląskie realizuje w ramach kolejnego unijnego projektu. Wartość zamówienia to niespełna 29 mln złotych netto. Tramwajowa spółka, w ramach tej umowy, zamierza domówić pięć kolejnych wagonów jednokierunkowych o tych samych parametrach. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Katowiczanin

  Jaki nick taki komentarz

 • 69 ruchańsko sperma

  W końcu, bo tranwaje Lini 11 to powinny w muzeum się znajdować

  • 69 ruchańsko sperma
   2020-02-20 11:47
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.