Wiadomości z Chorzowa

Pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie zwycięzcą

  • Dodano: 2017-11-02 08:15, aktualizacja: 2017-11-02 07:56

30 października już po raz dwunasty rozegrane zostały zawody strzeleckie im. Janusza Stachowskiego i Marcela Truchana. Tym razem najlepszym strzelcem wśród mężczyzn, okazał się Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie młodszy inspektor Piotr Sielecki.

Zawody zostały wymyślone przez świętej pamięci Janusza Stachowskiego i Marcela Truchana. Pierwszy był ówczesnym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, drugi prezesem klubu biatlonowego Dynamit Chorzów. W pierwszych trzech edycjach strzelano z karabinu biatlonowego i zawody miały służyć promocji tej dyscypliny sportu.

Impreza tradycyjnie odbyła się w strzelnicy Emjot w parku Śląskim. W zawodach wzięli udział pracownicy chorzowskich instytucji. Strzelano z broni krótkiej (pistolet glock) do tarczy strzeleckiej z odległości 10 metrów. Rywalizacja początkowo przebiegała z podziałem na panie i panów. Najlepszą strzelczynią okazała się Wiola Panfiłowicz (MORiS).  Drugie miejsce zajęła Iwona Gruszczyńska (PUP Chorzów), a trzecie Alicja Majewska (MDK Batory). W rywalizacji mężczyzn tytuł mistrzowski zdobył Piotr Sielecki reprezentujący chorzowską policję, który w finale pokonał Rafała Chmiela (MORiS). 3-cią lokatę wywalczył Adrian Ślązok (MORiS).

W dalszej części turnieju brało udział osiem najlepszych pań i ośmiu najskuteczniejszych panów, aby wyłonić „Superstrzelca”. Tym razem bezkonkurencyjny był Ślązok, który trzykrotnie ustrzelił 50-tkę (najwyższy możliwy wynik).  Drugie miejsce zajęła Beata Kaczmarek reprezentująca Urząd Miasta Chorzów, a trzecie Sylwester Paprocki, dyrektor MDK Batory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również