Wiadomości z Chorzowa

Pijany kierowca uciekając przed policją uderzył w sygnalizator świetlny

  • Dodano: 2019-09-24 07:00, aktualizacja: 2019-09-23 16:31

Nawet do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Uciekając przed policyjnym pościgiem, sprawca łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera, który miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Za ucieczkę może trafić do więzienia na 5 lat

W sobotę kilka minut po 1.00 policjanci z chorzowskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai. Mężczyzna nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem, który łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Gdy był już na terenie Świętochłowic, na jednym ze skrzyżowań stracił panowanie nad swoim pojazdem, ścinając sygnalizator świetlny, jednakże i to go nie powstrzymało. Poważnie uszkodzonym pojazdem nadal kontynuował ucieczkę. Na szczęście zdołał pokonać tylko kilkadziesiąt metrów, nim został ostatecznie zatrzymany. Niezatrzymanie się do kontroli jest bowiem przestępstwem, za które 40-latkowi może teraz grozić nawet do 5 lat więzienia. Odpowie on również za jazdę pod wpływem alkoholu, bowiem w trakcie badania okazało się, że w jego organizmie jest go blisko 1,5 promila. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Policjanci z drogówki cyklicznie prowadzą na drogach akcję „Trzeźwość”

Celem przeprowadzanych kontroli jest zatrzymywanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzane systematycznie działania mają również na celu zmniejszenie liczby wypadków i kolizji, powstałych na skutek prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Niestety, w miniony weekend to nie był jedyny zatrzymany nietrzeźwy kierujący.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić wykroczenie lub przestępstwo, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie kierowcy.

Apelujemy!

Nietrzeźwi kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi, to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji, lub zupełnie anonimowo i nieodpłatnie skorzystać z alkomatu umieszczonego w miejscu ogólnodostępnym.

Widzisz osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie i tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe, to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

Pijany kierowca uciekając przed policją uderzył w sygnalizator świetlny

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.