Wiadomości z Chorzowa

Piłkarze Ruchu Chorzów zaprezentują się w Mikołowie. Impreza już w sobotę!

  • Dodano: 2022-07-06 12:30

Zaskakująca decyzja władz klubu z Cichej – chwilę przed startem rozgrywek I ligi Ruch Chorzów dokona prezentacji drużyny nie w Chorzowie, a w Mikołowie. Ma być to gest wobec kibiców spoza miasta.

Kibice już zacierają ręce, gdyż sezonu 2022/2023 za pasem! Zgodnie z terminarzem  rozgrywek Fortuna I ligi pierwszy mecz Niebiescy zagrają u siebie, a pierwsza kolejka sezonu została zaplanowana na weekend 16-17 lipca. Drużyna trenera Jarosława Skrobacza rozpocznie grę od spotkania na Cichej ze Skrą Częstochowa.

Do tradycji należy jednak prezentacja drużyny przed wyruszeniem w pierwszoligowej rywalizacji. Ku zaskoczeniu wielu osób impreza nie odbędzie się klasycznie na macierzystej ziemi, a w Mikołowie. Nic w tym jednak dziwnego – w tym mieście „Niebiescy” mają naprawdę potężną liczbę fanów.

Prezentacja drużyny Ruchu Chorzów w Mikołowie na stadionie AKS-u!

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 lipca na obiektach AKS Mikołów i będzie mieć charakter pikniku rodzinnego. Początek zaplanowano na godz. 14:00. Organizatorzy wydarzenia – Ruch Chorzów, Bastion Mikołów i Niebieskie Katowice – przygotowali sporo atrakcji. Będą to:

  • strefa zabaw dla dzieci z animatorami
  • strefa biesiadna
  • pokaz "Human Flag" Katie Rock Strong & Lewar Workout
  • pokazy Freestyle Football mistrza świata Pawła Skóry
  • koncert Sektorowej Sekty

Główny punkt programu – prezentację zawodników i sztabu Ruchu – zaplanowano na godz. 19:20. Spędź z nami sobotę w Mikołowie! WSTĘP WOLNY! – informują władze klubu.

Taki zabieg to nie nowość dla kibiców Ruchu Chorzów. W ubiegłym roku prezentacja drużyny miała miejsce również po sąsiedzku – w Świętochłowicach na Skałce. Już wówczas władze Niebieskich przekonywały, że klub posiada potężną rzeszę fanów w wielu miastach i poprzez taki zabieg Ruch może promować się poza Chorzowem.

prezentacja ruchu chorzow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również