Wiadomości z Chorzowa

Pingwin urodzony w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym ma już imię! Konkurs rozstrzygnięty

  • Dodano: 2022-03-03 13:45

Znamy już imię nowego mieszkańca Śląskiego Ogrodu Zoologicznego – pierwszego pingwina, który przyszedł na świat w śląskim ZOO. Znane są wyniki konkursu ogłoszonego przez władze ogrodu.

To już oficjalne – pierwszy pingwin, który przyszedł na świat na terenie pingwinarium w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym ma już imię. Jak będzie nazywać się pingwin Humboldta, który wykluł się 3 października 2021 roku?

Imię wybraliśmy z Waszą pomocą, za którą ogromnie Wam dziękujemy! Wybór nie był łatwy – wpłynęło do nas ponad 170 propozycji (tych oficjalnych, zawierających uzasadnienie i kartę zgłoszeniową). Komisja konkursowa cały weekend zastanawiała się nad wyborem. Ostatecznie wybór padł na imię proste, dźwięczne i międzynarodowe – jeśli w przyszłości koordynator hodowli pingwinów zadecyduje o wyjeździe pingwinka do zagranicznego zoo, jego nowi opiekunowie nie będą mieli problemu z wymową i zapamiętaniem imienia – informują władze ZOO.

Urodzony w śląskim ZOO pingwin Humboldta ma imię

Jakie imię otrzymał pingwini młodzieniec?  Samiec zyskał imię Coco!

To pierwszy przychówek pingwina Humboldta w śląskim ZOO. Gatunek ten powrócił do Chorzowa w 2020 roku, po 43 latach nieobecności. Poprzednio w zoo przebywały trzy osobniki, które nie doczekały się nigdy potomstwa. Tym razem grupa jest większa – liczy obecnie 15 osobników.

Fakt, że doczekaliśmy się pierwszego przychówku już w kolejnym roku po sprowadzeniu ptaków, świadczy o tym, że mają one zapewnione dobre warunki życia oraz odpowiednią opiekę ze strony pracowników zoo. Zaobserwowaliśmy, że w grupie zawiązały się jeszcze dwie pary, dlatego mamy nadzieję, ze w kolejnym roku i one doczekają się potomstwa – wyjaśniają pracownicy ZOO.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również