Wiadomości z Chorzowa

Pingwiny z chorzowskiego ZOO przeniosły się do ogrzewanych pomieszczeń wewnętrznych

  • Dodano: 2022-11-08 12:30

Przygotowania do zimy w Śląski Ogród Zoologiczny rozpoczęły się na dobre. Wczoraj pingwiny opuściły swój wybieg - nieloty przeniosły się do ogrzewanych pomieszczeń wewnętrznych. 

Pingwiny przeniosły się do wewnętrznych pomieszczeń

Ze względu na niskie temperatury, które prognozowane są w najbliższym czasie oraz zbliżający się okres zimowy kolonia pingwinów Humboldta przeniesiona została do wewnętrznych pomieszczeń budynku hodowlanego. Z tego powodu nie będzie ich można zobaczyć korzystających z basenu zewnętrznego. Pingwiny ponownie będzie można obserwować wiosną.

Pingwiny Humboldta

Pingwiny, które zamieszkały w Chorzowie to zagrożony gatunek
Chorzowskie nieloty to pingwiny Humboldta, nazywane również pingwinami peruwiańskimi, w naturze występują na wybrzeżach Peru i Chile. Ich naturalnym środowiskiem są morskie wybrzeża w rejonie oddziaływania zimnego prądu morskiego, zwanego Prądem Humboldta, któremu zawdzięczają swoją nazwę.

- Są to średniej wielkości ptaki, osiągające 56–70 cm długości ciała i wagę około 3.6-5.9 kg. Gatunek ten zagrożony jest wyginięciem. Obecnie liczebność ich populacji szacuje się na około 32 000 osobników – podaje chorzowskie ZOO.

Polskie zimy są dla nich zbyt zimne, stąd każdego roku pingwiny w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym przenoszone są na okres jesienno-zimowy do ogrzewanych pomieszczeń wewnętrznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również