Wiadomości z Chorzowa

PiS vs. Urząd Miasta Chorzów. Spór o lokal dla partii

 • Dodano: 2019-08-17 07:00, aktualizacja: 2019-08-17 09:38

Komitet terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Chorzowie poprosił prezydenta miasta o wskazanie lokalu do wynajęcia. Nie był zadowolony z propozycji, jaką otrzymał, więc radna Agnieszka Stępień zapytała o kwalifikacje jakie posiadają zastępcy prezydenta. Odpowiedź chyba jej nie zadowoli.

PiS: użyte pojęcia okazały się zbyt trudne, by mogły być prawidłowo zrozumiane przez zastępcę prezydenta

Komitet PiS Chorzów w czerwcu poprosił prezydenta miasta o wskazanie lokalu do wynajęcia, który potrzebny jest partii do prowadzenia działalności. Podkreślił, że powinien to być lokal usytuowany na parterze od frontu budynku i pozbawiony barier architektonicznych. Zaproponowany lokal nie spełniał tych warunków, co nie spodobało się miejskiej radnej PiS, Agnieszce Stępień.

- Z treści otrzymanej odpowiedzi, jaką przygotował pan Dyrektor Wydziału Zasobów Komunalnych na polecenie Zastępcy Prezydenta Miasta Chorzów, domniemuję, że użyte pojęcia: na parterze, od frontu i bez barier architektonicznych okazały się zbyt trudne i wyszukane, by mogły być prawidłowo zrozumiałe przez Zastępcę Prezydenta (...) W tym miejscu chciałam szczerze w imieniu Komitetu PiS Chorzów przeprosić, za sformułowanie tak wyszukanych pojęć, których użycie uniemożliwiło nam prawidłową komunikację. Jednocześnie zwracam się do Pana - Szanowny Panie Prezydencie o pouczenie mnie, jakich zwrotów mam w przyszłości używać, by były one w pełni zrozumiałe dla pańskich zastępców. Uzyskanie przeze mnie dogłębnej wiedzy na ten temat, pozwoli mi w przyszłości dostosować moje słownictwo do poziomu kompetencji pańskich współpracowników – czytamy w interpelacji radnej Agnieszki Stępień.

Zastępca prezydenta: Gmina nie jest jedynym właścicielem nieruchomości w mieście, istnieje możliwość wynajmu w innych zasobach

Odpowiedź zastępcy prezydenta Chorzowa na interpelację radnej Agnieszki Stępień raczej nie zadowoli miejskiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

- Z uwagi na brak lokalu, który spełniałby wszystkie Państwa wymagania (...) oraz brak możliwości określenia terminu uzysku takiego lokalu zaproponowano Państwu na siedzibę Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości lokal, którego parametry były najbardziej zbliżone do oczekiwań. Informacyjnie podaję, iż Gmina nie jest jedynym właścicielem nieruchomości w mieście, w związku z tym istnieje możliwość wynajmu lokalu w innych zasobach – odpowiedział na interpelację Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Miasto zaproponowało PiS lokal usytuowany w środku budynku, na I piętrze. Odpowiedź zastępcy prezydenta oznacza, że raczej innej propozycji nie przedstawi, a na to liczyła radna Stępień.

Zobacz także

Komentarze (20)    dodaj komentarz »

 • Lukasz

  Gdzie jest stadion co jest ze szpitalem dziecięcym pytam się panie prezydencie, myślę że to twoja ostatnia kadencja

 • Beobachter

  Jeżeli jesteś hematologiem dziecięcym to wystarczy, że zatrudnisz się w szpitalu i już problemu nie będzie. Stadion? Dla tych amatorów z IV ligi? Pusty śmiech!

 • Ginter

  Stadion jest w parku śląskim jak jeszcze nie zauważyłeś, potrzebny jest jeszcze jeden? Wątpię.

 • Kukiz

  Piszesz i nawet nie wiesz o czym , stadion na 60 tysięcy a kto to zapelni

 • A.Czaja

  Niezaleznie od partii głupków mamy wszędzie.

 • Yo

  Racja ale w słusznej partii komunistycznej jaśnie nam panującej głupków najwiecej, śmiem twierdzić że do 100%.

 • Teresa L.

  Zastanawiałam się, czy czasem nie głosować na PiS, ale jak zobaczyłam na liście do Sejmu jedną "prorodzinną" Chorzowiankę, niedoszłą dyrektorkę NFZ w Piekarach co ją internauci zablokowali , to jednak zagłosuję na byłego prezydenta Chorzowa. Moja rodzina też n ie chce na tą panią oddać głosu.

 • AntyPis

  Ja poczekam na pełne listy wszystkich komitetów... oczywiście poza pisdzielcami i innymi faszystowskimi debilami.

 • jack

  gratuluje wyboru przekrętasa

 • Wanda

  Pani radna nie wykazała się wolą działania. Buta, pycha, jazgotliwy ton pisma nic nie da. Rzeczowość, przyjacielski stosunek do wszystkich, nawet ponad partyjnymi podziałami, - tak się w Ratuszu rozmawia! YES!

 • Jarosław

  Jak można w taki sposób traktować Jedyną Słuszną Linię Partyjną...skandal. Jak pierwszy sekretarz się dowie będzie musiał tę 'ukrytą opcję niemiecką' rozgonić w [...]u...

 • Blondynka

  Rozumiem, że to ukryta ironia Jarosławie?

 • Jarosław

  Jak słucham wystąpień ojców narodu oraz sondaży wyborczych to przestaje to być śmieszcze a robi się naprawdę niebezpiecznie. W parę lat doprowadzą ci durnie do krachu jak w Wenezueli.

 • AntyPis

  Chyba całkiem jawna.

 • Jon

  Chętnie zamienię się na 1 piętro z mojego czwartego bez windy ;-)

 • RR

  Mam nadzieję Chorzowianie że w wyborach nie zaglosujecie POPiSowo

 • AntyPis

  Generalnie będzie to starcie PO z PiS plus przystawki. Reszta się nie liczy. Choć może lewica coś ugra.

 • AntyPiS

  Te pisiory to są głupie jednak - ta radna mogła powiedzieć, że im się taki lokal po prostu należy ;)

 • Ciekawy

  A co ta radna sobą reprezentuje, bo nigdy o niej nie słyszałem.

 • JarekSrarek

  Co za bezczelne babsko. I jakaż katolicka postawa. Mam nadzieję, że Chorzów się obudzi do wyborów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.