Wiadomości z Chorzowa

Płuca Śląska jeszcze piękniejsze. Kolejne inwestycje w Parku Śląskim

  • Dodano: 2019-09-16 09:00

W Parku Śląskim trwają remonty alejek. Zarządzająca tym terenem spółka ogłosiła też nowe przetargi. Wśród nich m.in. ten na budowę polderów oraz na oświetlenie alei Leśnej.

Największą inwestycją jaką Park Śląski zamierza rozpocząć w tym roku na swoim terenie jest powstanie polderów przeciwpowodziowych. Ich budowa pochłonie prawie 5 milionów złotych. Projekt dotyczy wykonania m.in. meandrów o długości ponad sześciuset metrów oraz zbiorników retencyjnych, dróg technologicznych, a także układu wodnego wprowadzającego wody do systemu z projektowanej pompowni.

Chodzi o uregulowanie gospodarki wodnej w parku i ochronę przeciwpowodziową – tłumaczy Artur Cieślak, dyrektor administracyjno- techniczny w Parku Śląskim.

Problem o charakterze powodziowym pojawia się zazwyczaj podczas dużych opadów. Woda zalewa park w okolicach wesołego miasteczka i zoo. Ta inwestycja go rozwiąże – dodaje.

Druga ważna inwestycja, która rozpocznie się w tym roku, to montaż oświetlenia na alei Leśnej. Założenie obejmuje realizacje robót budowlanych polegających na wykonaniu nowej sieci oświetleniowej kablowej z nowymi 56 słupami oświetleniowymi przy Alei Leśnej, od skrzyżowania z Aleją Dojazdową do parkingu przy restauracji „Villa Gardena”.

Ta najdłuższa pakowa aleja na tym odcinku nigdy nie była oświetlona. Dzięki tej inwestycji będzie z niej można komfortowo korzystać również po zmroku – tłumaczy Cieślak.

Ogłoszono też przetarg na inwentaryzację terenów zielonych w Parku Śląskim. Zadanie to ma na celu przedstawienie stanu faktycznego zlokalizowania na wyznaczonym obszarze drzew i krzewów, jak również określenie stanu zdrowotności dendroflory oraz zaleceń związanych z jej pielęgnacją bądź koniecznością wycinki.

Trwa również procedura przetargowa, której zakres obejmuje roboty budowlane polegające na rozbiórce nieużytkowanego budynku kotłowni ogrodnictwa wraz z przyległym wiaduktem.

Wszystkie prace są realizowane w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie?
RAPORT MIAŻDŻY! TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


Źródło: TVS

Komentarze (3)    dodaj »

  • Slazak

    Jak na razie w parku od 20 lat nic sensownego się nie dzieje. Powoli znikają drzewa oraz inne atrakcje. Natomiast ilość betonu rośnie w parku ech

  • iiiiiiiiiii

    teraz to już niestety pisiorowski park

  • Robertt

    Szkoda, że kolejki szynowej nie ma. Niby mają odbudować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również