Wiadomości z Chorzowa

Podając się za pracownicę wodociągów okradła seniorkę. Chorzowska policja ostrzega!

  • Dodano: 2022-07-11 08:00, aktualizacja: 2022-07-11 08:07

Policjanci z Chorzowa ustalają tożsamość oszustki i złodziejki, która podając się za pracownicę wodociągów pod pretekstem kontroli ciśnienia wody okradła seniorkę.

Starsza Pani wpuściła oszustkę do mieszkania i wykonywała jej polecenia, gdy ta ją okradała.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi

Do 80-letniej chorzowianki, przyszła nieznana jej wcześniej kobieta. Podawała się za pracownicę wodociągów i pod pretekstem dokonania sprawdzeń czy nie doszło do awarii weszła do mieszkania. Następnie wykorzystując łatwowierność seniorki poprosiła o pomoc w kontroli ciśnienia wody. W tym czasie okradła seniorkę z oszczędności. Gdy chorzowianka zorientowała się, że została oszukana i okradziona zgłosiła to policjantom. Wyjaśnianiem sprawy i ustalaniem sprawczyni zajmują się policjanci z Komisariatu   Policji II w Chorzowie.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych

Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ręce opadają

    Dziwne że ludzie nie ufają sasiadą ale obcym ,t a k

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również