Wiadomości z Chorzowa

Podpisano umowę na remont ul. 3 Maja w Chorzowie

 • Dodano: 2019-10-01 10:45

Po wielu miesiącach oczekiwań umowa na remont ulicy 3 Maja w Chorzowie została wreszcie podpisana. Jak zapewnia wykonawca prace rozpoczną się za około dwa miesiące.

Remont ul. 3 Maja w Chorzowie będzie kosztował 70 mln złotych

Przetarg na remont ul. 3 Maja wygrała spółka Silesia Invest z Gliwic. Modernizacja, jak zapewnia wykonawca, rozpocznie się za około dwa miesiące. Pierwsze prace będą przeprowadzane od strony ulicy Katowickiej. Całość obejmie wymianę torowiska,  nawierzchni jezdni i oświetlenia oraz budowę ścieżki rowerowej na odcinku ponad dwóch kilometrów. Łączny koszt remontu to 70 mln złotych, z czego miasto wyda 24 mln.

- To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Kolejne odwołania od przetargu bardzo wydłużyły cały proces, ale w końcu zamknęliśmy wszystkie formalności – podkreślił prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie potrwa około dwóch lat

Modernizacja torowiska na ul. 3 Maja w Chorzowie to jedno z najważniejszych zadań spółki Tramwaje Śląskie. Będzie to pierwszy etap przebudowy linii tramwajowej nr 11.

- Torowisko tramwajowe wybudowane zostanie w nowoczesnej technologii płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn, a co niemniej ważne na całym odcinku powstanie linia dwutorowa. Dzięki temu znacząco zwiększy się przepustowość linii, dając nowe możliwości komunikacyjne między Chorzowem a Rudą Śląską - powiedział Bolesław Knapik, Prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Remont ul. 3 Maja w Chorzowie ma potrwać około dwóch lat. Według danych Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie dzienne natężenie ruchu na tej ulicy to około 12 tys. samochodów, kierowcy muszą się więc przygotować na spore utrudnienia. 

Komentarze (5)    dodaj »

 • LENI

  NARESZCIE :::::TRZEBA BYLO ZAGROZIC TS ROZWIAZANIE WLADZ SPOLKI /sprawa Bytomia remont ul.Katowickiej)ABY W CHORZOWIE REMONT 11 W KONCU RUSZYL-chociaz moze byc jeszcze inaczej-ODCZEKAC

 • Ginter

  Od czegoś trzeba zacząć, oby szybko i dokładnie wynonali.

 • fan

  Linia dwutorowa w Chorzowie, a po stronie Świon jest wyremontowany jeden tor. Drugiego brak.

 • Maciej Poloczek

  Remont linii w Świętochłowicach to ma być kolejny etap prac.

 • Tomasz

  W końcu ....I o elewację starych kamienic powinno się zadbać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również