Wiadomości z Chorzowa

Podpisano umowę na remont ul. 3 Maja w Chorzowie

 • Dodano: 2019-10-01 10:45

Po wielu miesiącach oczekiwań umowa na remont ulicy 3 Maja w Chorzowie została wreszcie podpisana. Jak zapewnia wykonawca prace rozpoczną się za około dwa miesiące.

Remont ul. 3 Maja w Chorzowie będzie kosztował 70 mln złotych

Przetarg na remont ul. 3 Maja wygrała spółka Silesia Invest z Gliwic. Modernizacja, jak zapewnia wykonawca, rozpocznie się za około dwa miesiące. Pierwsze prace będą przeprowadzane od strony ulicy Katowickiej. Całość obejmie wymianę torowiska,  nawierzchni jezdni i oświetlenia oraz budowę ścieżki rowerowej na odcinku ponad dwóch kilometrów. Łączny koszt remontu to 70 mln złotych, z czego miasto wyda 24 mln.

- To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Kolejne odwołania od przetargu bardzo wydłużyły cały proces, ale w końcu zamknęliśmy wszystkie formalności – podkreślił prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie potrwa około dwóch lat

Modernizacja torowiska na ul. 3 Maja w Chorzowie to jedno z najważniejszych zadań spółki Tramwaje Śląskie. Będzie to pierwszy etap przebudowy linii tramwajowej nr 11.

- Torowisko tramwajowe wybudowane zostanie w nowoczesnej technologii płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn, a co niemniej ważne na całym odcinku powstanie linia dwutorowa. Dzięki temu znacząco zwiększy się przepustowość linii, dając nowe możliwości komunikacyjne między Chorzowem a Rudą Śląską - powiedział Bolesław Knapik, Prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Remont ul. 3 Maja w Chorzowie ma potrwać około dwóch lat. Według danych Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie dzienne natężenie ruchu na tej ulicy to około 12 tys. samochodów, kierowcy muszą się więc przygotować na spore utrudnienia. 

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • LENI

  NARESZCIE :::::TRZEBA BYLO ZAGROZIC TS ROZWIAZANIE WLADZ SPOLKI /sprawa Bytomia remont ul.Katowickiej)ABY W CHORZOWIE REMONT 11 W KONCU RUSZYL-chociaz moze byc jeszcze inaczej-ODCZEKAC

 • Ginter

  Od czegoś trzeba zacząć, oby szybko i dokładnie wynonali.

 • fan

  Linia dwutorowa w Chorzowie, a po stronie Świon jest wyremontowany jeden tor. Drugiego brak.

 • Maciej Poloczek

  Remont linii w Świętochłowicach to ma być kolejny etap prac.

 • Tomasz

  W końcu ....I o elewację starych kamienic powinno się zadbać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.