Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie kursu samoobrony i pierwszej pomocy w Chorzowie

  • Dodano: 2023-01-30 06:30, aktualizacja: 2023-01-30 06:42

Chorzowscy policjanci przeprowadzili darmowy kurs samoobrony i pierwszej pomocy. Wzięli w nim udział mieszkańcy oraz pracownicy instytucji z Chorzowa. Na część poświęconą pomocy przedmedycznej uczestnicy przybyli ze swoimi rodzinami.

Zakończył się czterodniowy kurs poświęcony technikom samoobrony i udzielaniu pierwszej pomocy. W zajęciach zorganizowanych w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 33 w Chorzowie wzięło udział ponad 20 osób.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był mł. asp. Michał Wilmański, dzielnicowy z „jedynki

W przeprowadzeniu warsztatów pomagali mu policjanci z naszej komendy, st. sierż. Sebastian Saletra oraz sierż. szt. Adam Machowski.

Celem szkolenia z samoobrony było nabycie podstawowych umiejętności oceny zagrożeń, nauka skutecznych odruchów w reakcji na atak oraz utrzymania bezpiecznego dystansu. Podczas zajęć uczestnicy zgłębili techniki obrony przed uderzeniami, chwytami za ubrania oraz innymi sytuacjami zagrożenia. Poznali podstawowe techniki atakowania oraz wrażliwe miejsca na ciele człowieka, które można wykorzystać w sytuacji zagrożenia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również blok szkoleniowy poświęcony pomocy przedmedycznej, na który dotychczasowi uczestnicy zabrali członków swoich rodzin. Podczas ćwiczeń omówione zostały główne zasady udzielania pierwszej pomocy oraz postępowanie krok po kroku w zależności od potrzeb poszkodowanego. W dalszej części przypomnieli sobie zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej i kolejno spróbowali swoich umiejętności na manekinie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Osoby, które nie wzięły udziału w kursie, lecz chciałby pogłębić wiedzę w tym zakresie, mogą kontaktować się z mł. asp. Michałem Wilmańskim pod numerem telefonu 517-112-970.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również