Wiadomości z Chorzowa

[ZDJĘCIA] Ponad tysiąc biegaczy na starcie VIII. Biegu z Sercem w Parku Śląskim

  • Dodano: 2023-01-29 17:30, aktualizacja: 2023-01-29 18:51

31. Finał WOŚP w Chorzowie nie mógł się obyć bez tradycyjnego Biegu z Sercem w Parku Śląskim. Na starcie przy bramie Stadionu Śląskiego stanęło ponad tysiąc zawodników. Dystans wynosił 7 kilometrów i wiódł parkowymi alejkami.

Lista startowa VIII Biegu z Sercem wypełniła się błyskawicznie, a limit czasowy, jaki otrzymali zawodnicy to dwie godziny. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa – dystans można było pokonać biegiem, spacerem bądź w formie nordic walkingu. Na starcie zobaczyliśmy wytrawnych biegaczy, rodziny z dziećmi, a także właścicieli psiaków, którzy zdecydowali się przemierzyć dystans w duecie z czworonogami. Opłata startowa wyniosła 40 złotych, a datki zostały przekazane w całości na cel tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli walkę z sepsą.

Ponad tysiąc biegaczy na starcie VIII. Biegu z Sercem w Parku Śląskim

Podczas Biegu z Sercem prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera podkreślił, że dla władz Kotła Czarownic udział w przedsięwzięciach charytatywnych ma ogromne znaczenie – stąd zaangażowanie w organizację Biegu z Sercem. Stadion Śląski wystawił na licytację podwójne zaproszenie na koncert Andrei Bocellego, który będzie miał miejsce w sierpniu.

Zwycięzcom biegu Najlepszym zawodnikom pamiątkowe wręczył – w imieniu marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego – członek Zarządu Województwa Krzysztof Klimosz. Obecny na ceremonii medalowej był również prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również