Wiadomości z Chorzowa

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Sprawdź najnowszą prognozę!

  • Dodano: 2023-06-07 14:00

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, to święto ruchome i każdego roku przypada w inny dzień. Sprawdź, kiedy wypada i jaka będzie pogoda w Boże Ciało 2023.

Kiedy będzie Boże Ciało w 2023 roku?

Boże Ciało zawsze wypada w czwartek, równo 60 dni po Wielkanocy. W 2023 roku będzie to czwartek 8 czerwca. W Polsce jest to dzień wolny od pracy, dlatego jest to dobra okazja do wzięcia dodatkowego dnia urlopu w piątek i przedłużenia sobie weekendu, aż do 11 czerwca, co daje łącznie cztery dni wolnego.

Pogoda na Boże Ciało – czwartek 8 czerwca 2023

Po kilku ciepłych i słonecznych tygodniach nadeszła spora zmiana pogody. Jaka będzie pogoda w Boże Ciało? Znany śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl opublikował prognozę pogody dla województwa śląskiego na Boże Ciało oraz wstępną zapowiedź, co może nas czekać podczas długiego weekendu.

W czwartek 8 czerwca (Boże Ciało) nie będzie badać deszcz. Zachmurzenie będzie od umiarkowanego po całkowite. Tego dnia nie przydadzą nam się grube kurtki, ponieważ będzie dość ciepło - nawet do ok.22-25 stopni. W nocy z czwartku na piątek temperatura spadnie do ok. 13-15 stopni. Na początku nocy może przelotnie padać. 

Jaka będzie pogoda w następne dni?

Piątek 9 czerwca będzie nieco chłodniejszy. Termometry pokażą maksymalnie 19-21 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a zachmurzenie duże lub całkowite.

Jak przekazuje Damian Dąbrowski, prognozowanie pogody na następne dni nie jest łatwe z uwagi na występowanie punktowych opadów deszczu.

– Do końca długiego weekendu utrzyma się temperatura maksymalna balansująca w pobliżu 20 stopni, ale co do opadów poczekajcie na kolejne aktualizacje – informuje Damian Dąbrowski na swoje stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl.

Boże Ciało - obchody

Boże Ciało najbardziej kojarzone jest z coroczną procesją ulicami miast, która na czele z Najświętszym Sakramentem, przechodzi pomiędzy czterema ołtarzami. Każdy ołtarz symbolizuje jedną z czterech Ewangelii. Na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona jest od roku 1246, ale dopiero w 1317 roku ustanowiono ją oficjalnym świętem dla całego Kościoła zachodniego. Trzy lata później wprowadzono ją w Polsce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również