Wiadomości z Chorzowa

Policjanci i żołnierze patrolują miasto - #ZOSTANCIEWDOMU

  • Dodano: 2020-04-07 07:15, aktualizacja: 2020-04-07 07:20

Stan epidemii to dla każdego z nas test na odpowiedzialność. Wprowadzone nakazy i obostrzenia, mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, chorzowscy policjanci czuwają nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów. To między innymi dodatkowe patrole na ulicach miast, czy kontrole osób objętych kwarantanną.

Apelujemy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych - dla dobra swojego i swoich bliskich

W związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zostały wprowadzone kolejne obostrzenia. Policjanci cały czas czuwają nad ich przestrzeganiem. Dlatego na ulicach miasta, możemy spodziewać się większej ilości patroli, w tym patroli pieszych pełnionych wspólnie z funkcjonariuszami innych służb oraz wojskiem. Wprowadzamy także niekonwencjonalne metody, na przykład z wykorzystaniem dronów.

ZOBACZ NAGRANIE

Wciąż angażujemy się w informowanie o wprowadzonych zasadach i zaleceniach. Na ulicach miasta z policyjnych radiowozów puszczane są apele o konieczności pozostania w domach oraz przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Zakazy związane z przemieszczaniem się w miejscach publicznych muszą być respektowane. W trosce o zdrowie mieszkańców naszego miasta będziemy stanowczo egzekwować obowiązujące przepisy. Ci, którzy lekceważą wprowadzone prawo, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych – swoich bliskich, znajomych, sąsiadów etc.


Dlatego policjanci sprawdzają, czy w miejscach objętych zakazem — w parkach, skwerach, nikt nie przebywa. Również osoby naruszające przepisy związane z poruszaniem się w miejscach publicznych, muszą spodziewać się reakcji policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi, takimi jak podróż do i z pracy czy też z potrzebą zaopatrzenia się w aptece.


Nadal policjanci kontrolują osoby poddane kwarantannie

Policjanci takie sprawdzenia mogą wykonywać w jednym miejscu nawet kilka razy dziennie – o różnych porach. Najważniejsze, aby przestrzegać obowiązku kwarantanny. Musimy również pamiętać, aby zainstalować aplikację „Kwarantanna domowa” - od 1 kwietnia jest to obowiązkowe. To ułatwi pracę służb i umożliwi skuteczniejszą walkę z wirusem. Więcej o aplikacji na stronie ministerstwa cyfryzacji.


Skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich. Przestrzeganie obowiązujących zasad i nakazów jest obowiązkiem, ale i głosem zdrowego rozsądku. Dlatego nieustannie apelujemy o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych.


Osoby, które łamią obowiązujące prawo, muszą liczyć się z konsekwencjami. Od zeszłego tygodnia zostały zaostrzone kary nawet do 30 000 złotych wobec tych, którzy nie przestrzegają kwarantanny. Teraz również osoby, które bez uzasadnionej przyczyny korzystać będą z przestrzeni publicznej, przebywać w miejscach wyłączonych z użytkowania lub naruszać pozostałe przepisy, muszą liczyć z karą — może to być mandat, skierowanie wniosku do sądu lub nawet grzywna inspekcji sanitarnej sięgająca od 5 000 to 30 000 złotych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Fik

    Napiszę jak jest. Ludzie przed sklepami stoją raczej grzecznie w odstępach ale już w sklepie prawie nikt nie zachowuje odstępu, pchają się na plecy, gadają bez maseczki przez telefon, wszystko obmacują po 5 razy, tragedia. Jak spotkają znajomych to stoją długie minutyi prowadzą ożywione konwersacje,oczywiście blisko i bez maseczki. Gdy nikt ich nie kontroluje zachowują się jakby nie było żadnego zagrożenia. Fatalnie to nam wróży, niestety. Szkoda że ludzie sami nie chcą powstrzymać zarazy tylko ją prowokują. Życzę zdrówka!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.