Wiadomości z Chorzowa

Policjanci podsumowali działania "Jednoślad"

 • Dodano: 2022-08-22 08:00, aktualizacja: 2022-08-22 08:21

W miniony czwartek funkcjonariusze chorzowskiej drogówki przeprowadzili działania „Jednoślad”. Szczególną uwagę zwracali na zachowania rowerzystów, ale brali także pod uwagę postępowanie kierujących samochodami i motocyklami. W trakcie działań doszło również do niecodziennej sytuacji.

Policjanci skontrolowali łącznie 55 użytkowników dróg

Byli to kierujący samochodami, hulajnogami i motocyklami i rowerami. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców, prędkość, wyposażenie obowiązkowe, oraz stan techniczny. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami przez kierujących samochodami było przekraczanie prędkości w rejonie występowania infrastruktury rowerowej. Z kolei nieprawidłowości u rowerzystów to brak obowiązkowego wyposażenia czy nieprawidłowe pokonywanie przejść dla pieszych.

Niestety kolejny raz mundurowi zatrzymali nietrzeźwych kierujących - mieszkańców Chorzowa. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 54-letniego kierującego samochodem Renault wykazało 1,5 promila. Z kolei 39-letni cyklista kierował pomimo stężenia ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Pierwszemu z nich grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz surowa grzywna, drugi został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

W trakcie działań funkcjonariusze patrolu motocyklowego byli świadkami niecodziennej sytuacji

Rowerzysta poruszający się ze swoją córką stracił równowagę i przewrócił się na chodnik. Policjanci szybko udzieli niezbędnej pomocy, na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się później okazało mężczyzna za szybką rekcję mundurowych podziękował za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Policjanci podsumowali działania "Jednoślad"

Komentarze (4)    dodaj »

 • Jan Kozioł Trzeci

  A kiedy akcja "uczciwy policjant, nie wykorzystujący swojej pozycji"?

 • Ii

  Policjant może wykorzystywać swoją pozycję o ile robi to zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami. Jeżeli łamie prawo, wymyśla przepisy i nie potrafi się odpowiednio zachować to nie jest policjant tylko milicjant który powinien ekspresowo opuścić szeregi tej formacji. Skargi, skargi, skargi to jedyny sposób.

 • Dogdor Brafa

  Jak coś robi zgodnie z prawem to nie wykorzystuje swojej pozycji. Nie ma czegoś takiego jak wykorzystanie swojej pozycji zgodnie z prawem. Brakuje Ci chłopie logiki w tym wywodzie

 • Jan Kozioł Trzeci

  O tak, tylko przekonaj kogoś kto miał styczność z agresywnym zomowcem że powinien iść do BSW zgłosić tą sprawę, skoro taka osoba ma już dość kontaktu z mundurowymi. Problem z samymi ludźmi którzy prawa nie znają i można ich robić w konia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również