Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zabezpieczali Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021

  • Dodano: 2021-05-31 08:15, aktualizacja: 2021-05-31 06:37

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji oraz sąsiednich jednostek, zabezpieczali Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko wokół stadionu, ale też na trasach prowadzących na obiekt.

W związku z wydarzeniem nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich

Wczoraj i dzisiaj na stadionie Śląskim w Chorzowie odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. Stadion rotacyjnie odwiedziło prawie 12 tysięcy kibiców, aby w sportowej atmosferze przeżywać zmagania lekkoatletów. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie udzielili mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast. Policjanci oddelegowani byli do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, a także mieszkańcom Chorzowa. Stróże prawa na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz na terenie całego miasta.

Policjanci z drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazywali kierowcom i przyjezdnym uczestnikom mistrzostw drogi dojazdu do stadionu, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi oraz dbali o płynność ruchu na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Policjanci prewencji patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca imprezy, a także chorzowskie dzielnice.

W trakcie zabezpieczenia nie doszło do poważniejszych incydentów czy zakłócenia spokoju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również