Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zabezpieczali Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021

  • Dodano: 2021-05-31 08:15, aktualizacja: 2021-05-31 06:37

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji oraz sąsiednich jednostek, zabezpieczali Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko wokół stadionu, ale też na trasach prowadzących na obiekt.

W związku z wydarzeniem nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich

Wczoraj i dzisiaj na stadionie Śląskim w Chorzowie odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. Stadion rotacyjnie odwiedziło prawie 12 tysięcy kibiców, aby w sportowej atmosferze przeżywać zmagania lekkoatletów. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie udzielili mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast. Policjanci oddelegowani byli do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, a także mieszkańcom Chorzowa. Stróże prawa na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz na terenie całego miasta.

Policjanci z drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazywali kierowcom i przyjezdnym uczestnikom mistrzostw drogi dojazdu do stadionu, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi oraz dbali o płynność ruchu na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Policjanci prewencji patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca imprezy, a także chorzowskie dzielnice.

W trakcie zabezpieczenia nie doszło do poważniejszych incydentów czy zakłócenia spokoju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.