Wiadomości z Chorzowa

Stadion Śląski szczepił kibiców Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce

  • Dodano: 2021-05-31 14:45, aktualizacja: 2021-06-01 01:02

Stadion Śląski rozpoczął pilotażowy program szczepień przeciwko COVID-19. Punkt szczepień czynny był w weekend, podczas odbywającej się na obiekcie rywalizacji o tytuł drużynowego mistrza Europy w lekkiej atletyce.


Przy Stadionie Śląskim stanął mobilny punkt

W miniony weekend przy Stadionie Śląskim dostępny był mobilny punkt, w którym kibice biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 mogli zaszczepić się jednodawkowym Johnson&Johnson. Dla zainteresowanych przygotowanych zostało blisko 600 dawek.

- Z myślą o publiczności, która po kilku miesiącach przerwy znów mogła dopingować sportowców na żywo, postanowiliśmy uruchomić punkt szczepień. Im szybciej się zaszczepimy tym szybciej trybuny Śląskiego znów będą mogły wypełnić się po brzegi fanami piłki nożnej, lekkiej atletyki, żużla czy muzyki. Dlatego gorąco zachęcaliśmy do skorzystania z tej możliwości – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

To pilotażowy program, jednak zamierzenie jest takie, by punkt czynny był w czasie trwania każdej imprezy organizowanej na obiekcie.

- W ten sposób wychodzimy ze szczepieniami wprost do mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie udogodnienie, jak możliwość́ zaszczepienia się przed czy po wydarzeniu masowym sprawi, że coraz więcej osób odpowiedzialnie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień - podkreśla Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski.

To pilotażowy program

Punkt szczepień przy Stadionie Śląskim dedykowany był szczególnie widzom odbywającego się na obiekcie wydarzenia. Jedną z osób, która przyjęła szczepionkę był Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

- Chcemy zapewnić wszystkim miłośnikom zarówno sportu jak i muzyki równy dostęp do szczepień, a przez to bezpieczny udział w wydarzeniach. Zależy nam na tym, by ludzie wrócili na stadion, mogli na żywo przeżywać te emocje, których nie zastąpi żaden ekran telewizora i nie mieć obaw przed ewentualnym zarażeniem – dodaje Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 i Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021, a tym samym obroniła mistrzowski tytuł wywalczony dwa lata temu w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również