Wiadomości z Chorzowa

Policjant na wolnym zatrzymał sklepowego złodzieja

  • Dodano: 2022-09-19 08:45, aktualizacja: 2022-09-19 08:48

Kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że policjantem jest się zawsze. Przebywający na urlopie wypoczynkowym funkcjonariusz chorzowskiego komisariatu był świadkiem kradzieży sklepowej. Zatrzymał sprawcę i przekazał go w ręce mundurowych.

Skuteczna interwencja chorzowskiego policjanta na wolnym

W miniony czwartek do Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z tamtejszych marketów. Zgłaszającym kradzież był pracownik ochrony, lecz ujęcia złodzieja dokonał jeden z klientów sklepu. Po przybyciu mundurowych na miejsce zgłoszenia okazało się, że czujnością wykazał się policjant chorzowskiej „dwójki”.

W trakcie codziennych zakupów zauważył pozostawione przy drzwiach wejściowych do marketu trzy zgrzewki piwa, oraz nerwowo zachowującego się mężczyznę. W pewnym momencie wykorzystując otwarcie się drzwi marketu przez wchodzącego klienta, niespokojny mężczyzna podniósł zgrzewki puszek z alkoholem i wybiegł ze sklepu. Natychmiast za złodziejem pobiegł nasz policjant, zatrzymując go na gorącym uczynku.

Skradzione 36 piw wróciło do sklepu, a 26-latek został ukarany przez miejscowych policjantów mandatem karnym w kwocie 500 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również