Wiadomości z Chorzowa

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  • Dodano: 2021-10-25 05:45, aktualizacja: 2021-10-25 06:03

To, że policjantem jest się całą dobę, udowodnił sierż. szt. Wiesław Panek z chorzowskiej "jedynki". Najpierw w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego, a następnie będąc już na służbie, zatrzymał poszukiwanego i udzielił pomocy przedmedycznej jego ciężarnej partnerce.

Wczoraj sierż. szt. Wiesław Panek, będąc w czasie wolnym od służby, na jednym z parkingów sklepowych zauważył, jak wyjeżdżający z niego mężczyzna, kierując samochodem, pije piwo. Natychmiast wsiadł za kierownice swojego prywatnego auta i pojechał za nim, informując jednocześnie o tym dyżurnego chorzowskiej komendy. Zanim  patrol zdążył dojechać, z uwagi na zagrożenie, jakie powodował kierujący chevroletem, uniemożliwił mu dalszą jazdę i unieruchomił jego pojazd. Gdy na miejsce przyjechał patrol drogówki, policjanci potwierdzili jedynie przypuszczenie, że 38-latek jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, teraz o jego losie zadecyduje sąd.


Tego samego dnia o godz. 22.00 policjant rozpoczął swoją nocną służbę. W czasie patrolu jednej z ulic w mijającym go samochodzie rozpoznał siedzącego w nim pasażera, który jest poszukiwany. Zatrzymał ten samochód, okazało się, że oprócz kierowcy i poszukiwanego mężczyzny, samochodem tym podróżowała partnerka poszukiwanego, która w pewnym momencie zaczęła się uskarżać na duszności i nagle zasłabła, a że była w zaawansowanej ciąży sytuacja stała się bardzo niebezpieczna. Sierż. szt. Wiesław Panek pobiegł po apteczkę i do czasu przyjazdu karetki, udzielał jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również