Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policjant z Chorzowa zatrzymał dwóch poszukiwanych w czasie wolnym od służby

  • Dodano: 2019-02-05 08:30, aktualizacja: 2019-02-05 08:44

Ta sytuacja dowodzi, że policjanci są czujni przez cały czas, nie tylko w godzinach pełnienia służby. Dobre rozpoznanie osób, które mają konflikt z prawem, to często klucz do efektywnej pracy mundurowych.

Policjant chorzowskiej dwójki, mając dzień wolny, zatrzymał poszukiwanego listem gończym mężczyznę

Jak się okazało, nie był to jedyny poszukiwany.
Wczoraj, na jednej z ulic Chorzowa, mundurowy z komisariatu przy Moniuszki zauważył poszukiwanego 38-latka. Natychmiast powiadomił dyżurnego, który skierował tam patrol. Jak się okazało, nie tylko on był poszukiwany. Gdy mundurowi sprawdzili towarzyszącego mu 25-latka okazało się, że on również był poszukiwany. Mężczyźni trafili już do więzienia. Starszy z nich  spędzi tam prawie rok, a młodszy półtora roku.

W miniony weekend chorzowscy policjanci zatrzymali aż 5 osób, które celowo ukrywały się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się  u swoich znajomych lub rodziny, czy też udaje bezdomnych. Powody są różne np. kara więzienia, czy niezapłacona grzywna. Jednakże mimo takich zabiegów i tak, jak widać, nie udaje im się uniknąć konsekwencji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.