Wiadomości z Chorzowa

Ponad 700 nowych opraw oświetleniowych w Chorzowie

  • Dodano: 2021-01-04 07:45, aktualizacja: 2021-01-04 07:49

Zakończyła się akcja wymiany 737 opraw oświetleniowych w ponad 30 lokalizacjach na terenie Chorzowa. W ich miejsce pojawiły się nowoczesne, ekologiczne lampy ledowe. 

Zdemontowano chociażby charakterystyczne lampy w kształcie kuli na ulicy Wolności. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3,2 miliona złotych, Unia Europejska wsparła projekt kwotą ponad 2,5 miliona złotych. 

Wymianie oświetlenia na technologię LED towarzyszyły także inne prace: remont lub wymiana słupów latarń czy konfiguracja zasilania i sterowania. Latarnie zostały podpięte do systemu inteligentnego sterowania. Oznacza to, że w większości nowych opraw oświetleniowych natężeniem oświetlenia będzie można sterować.

- Wszędzie tam, gdzie miasto jest właścicielem oświetlenia, systematycznie dokonujemy wymiany lamp na energooszczędne i ekologiczne. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, wymienione zostały lampy nie tylko na Ulicy Wolności, ale także w parkach i na skwerach. Mieszkańcy z pewnością odczują zmianę, we wszystkich tych miejscach będzie jaśniej i bezpieczniej – mówił Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.