Wiadomości z Chorzowa

Pożar na ul. Głównej: Ruszyła zbiórka darów dla poszkodowanej rodziny. Stracili wszystko!

  • Dodano: 2022-09-06 09:15

Czteroosobowa rodzina ucierpiała w niedzielnym pożarze w Maciejkowicach. Mieszkanie rodziców i dwójki małych dzieci doszczętnie spłonęło. Do pomocy poszkodowanej rodzinie zachęca chorzowian zastępca prezydenta miasta, Marcin Michalik.

Jak informowaliśmy wczoraj, w niedzielę 4 września około godziny 16:00 w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Głównej w Chorzowie doszło do pożaru. Na miejscu interweniowali chorzowscy strażacy. Pożar wybuchł w jednym z mieszkań i choć funkcjonariusze PSP szybko uporali się z ugaszeniem ognia to niemal od razu stało się oczywiste, że lokal nie nadaje się do zamieszkania.

Dotknięte pożarem mieszkanie w Maciejkowicach należy do czteroosobowej rodziny. Lokal w tej chwili kompletnie nie nadaje się do użytku, a cała rodzina – w tym dwoje dzieci: 8-letnia Natalka i 4-letni Kuba – stracili cały dobytek i wszystkie rzeczy osobiste, w tym wyposażenie wnętrz, meble, ubrania, sprzęty domowe, zabawki, ubrania itp.

Poszkodowani w pożarze potrzebują pomocy, by moc zacząć życie od nowa. Rodzice Natalii i Kuby mają poważne problemy zdrowotne – mama jest w szpitalu, a tata przebywa na długotrwałym leczeniu – wyjaśnia Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Rodzina poszkodowana w niedzielnym pożarze potrzebuje pomocy!

Czego potrzebują pogorzelcy z Maciejkowic? Praktycznie wszystkiego! Mile widziane są szczególnie:

  • meble: kanapa, wersalka, łóżka dla dzieci, stół, krzesła
  • zabawki
  • pościel i koce, ręczniki
  • naczynia kuchenne i garnki, sztućce
  • sprzęt AGD, w tym lodówka , pralka, żelazko
  • ubrania dla całej rodziny, w szczególności dla dzieci: Natalka ma 8 lat i ok. 140 cm wzrostu ), a 4-letni Kuba ok. 116 cm wzrostu

Miasto Chorzów pomoże o kwestiach mieszkaniowych, zaś całą akcję pomocy dla rodziny organizuje Rada Osiedla Maciejkowice oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maciejkowicach. – informuje Marcin Michalik.

W przedszkolu przy ulicy Głównej 21 w Chorzowie w godzinach 6.30 - 16.00 działa punkt przyjmowania darów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem (32) 245-91-34. Władze Chorzowa mają zamiar uruchomić specjalne konto do wpłat na rzecz poszkodowanej w pożarze rodziny.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jan Lemański

    Podajcie kontakt do rodziny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również