Wiadomości z Chorzowa

Pożar na ul. Głównej: Ruszyła zbiórka darów dla poszkodowanej rodziny. Stracili wszystko!

  • Dodano: 2022-09-06 09:15

Czteroosobowa rodzina ucierpiała w niedzielnym pożarze w Maciejkowicach. Mieszkanie rodziców i dwójki małych dzieci doszczętnie spłonęło. Do pomocy poszkodowanej rodzinie zachęca chorzowian zastępca prezydenta miasta, Marcin Michalik.

Jak informowaliśmy wczoraj, w niedzielę 4 września około godziny 16:00 w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Głównej w Chorzowie doszło do pożaru. Na miejscu interweniowali chorzowscy strażacy. Pożar wybuchł w jednym z mieszkań i choć funkcjonariusze PSP szybko uporali się z ugaszeniem ognia to niemal od razu stało się oczywiste, że lokal nie nadaje się do zamieszkania.

Dotknięte pożarem mieszkanie w Maciejkowicach należy do czteroosobowej rodziny. Lokal w tej chwili kompletnie nie nadaje się do użytku, a cała rodzina – w tym dwoje dzieci: 8-letnia Natalka i 4-letni Kuba – stracili cały dobytek i wszystkie rzeczy osobiste, w tym wyposażenie wnętrz, meble, ubrania, sprzęty domowe, zabawki, ubrania itp.

Poszkodowani w pożarze potrzebują pomocy, by moc zacząć życie od nowa. Rodzice Natalii i Kuby mają poważne problemy zdrowotne – mama jest w szpitalu, a tata przebywa na długotrwałym leczeniu – wyjaśnia Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Rodzina poszkodowana w niedzielnym pożarze potrzebuje pomocy!

Czego potrzebują pogorzelcy z Maciejkowic? Praktycznie wszystkiego! Mile widziane są szczególnie:

  • meble: kanapa, wersalka, łóżka dla dzieci, stół, krzesła
  • zabawki
  • pościel i koce, ręczniki
  • naczynia kuchenne i garnki, sztućce
  • sprzęt AGD, w tym lodówka , pralka, żelazko
  • ubrania dla całej rodziny, w szczególności dla dzieci: Natalka ma 8 lat i ok. 140 cm wzrostu ), a 4-letni Kuba ok. 116 cm wzrostu

Miasto Chorzów pomoże o kwestiach mieszkaniowych, zaś całą akcję pomocy dla rodziny organizuje Rada Osiedla Maciejkowice oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maciejkowicach. – informuje Marcin Michalik.

W przedszkolu przy ulicy Głównej 21 w Chorzowie w godzinach 6.30 - 16.00 działa punkt przyjmowania darów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem (32) 245-91-34. Władze Chorzowa mają zamiar uruchomić specjalne konto do wpłat na rzecz poszkodowanej w pożarze rodziny.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jan Lemański

    Podajcie kontakt do rodziny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.