Wiadomości z Chorzowa

Pożar w chorzowskim szpitalu! 16 osób zostało ewakuowanych

  • Dodano: 2023-03-29 10:00, aktualizacja: 2023-03-31 07:46

Dziś rano w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie doszło do zaprószenia ognia. Kilkanaście osób musiało zostać ewakuowanych do bezpiecznego miejsca.

Chorzów. Pacjentka zaprószyła ogień w szpitalu

W środę 29 marca o godzinie 7:14 chorzowskie służby otrzymały informację o pożarze w izbie przyjęć w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich w Chorzowie. Jak się okazało, ogień zaprószyła jedna z pacjentek. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

– Dzisiaj rano na izbie przyjęć w Chorzowie doszło do zaprószenia ognia przez jedną z pacjentek. Nikomu nic się nie stało. 16 osób zostało ewakuowanych łącznie – poinformował p.o. mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Szesnaście osób, a w tym pacjenci oraz personel, zostało ewakuowanych do części urazowej szpitala. Szybka reakcja personelu szpitala nie pozwoliła na rozprzestrzenienie się ognia. Dużym zagrożeniem były znajdujące się w pobliżu butle z tlenem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 24-letnia mieszkanka Piekar Śląskich została zatrzymana przez mundurowych.

Jak dowiedzieliśmy się u chorzowskich strażaków, leżąca na łóżku pacjentka zaprószyła ogień prawdopodobnie papierosem lub zapalniczką.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również