Wiadomości z Chorzowa

Pożar w mieszkaniu przy ul. Armii Krajowej. Jedna osoba trafiła do szpitala!

  • Dodano: 2023-08-21 13:00

Wczoraj wieczorem w mieszkaniu przy ul. Armii Krajowej wybuchł pożar. 13 osób opuściło budynek, a jedna została ewakuowana przez strażaków. Poszkodowana została 70-letnia kobieta.

Nocny pożar w Chorzowie. Z budynku ewakuowało się 13 osób

W niedzielę 20 sierpnia krótko przed godziną 21:00 doszło do pożaru w mieszkaniu na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku przy ul. Armii Krajowej 109a w Chorzowie. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały chorzowskie służby.

Jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków sześcioro dzieci i siedem osób dorosłych ewakuowało się z budynku. Jak się okazało, puścić budynku nie udało się lokatorce mieszkania objętego pożarem.

– W trakcie działań gaśniczych w jednym z pomieszczeń znaleziono przytomną, komunikatywną kobietę w wieku 70 lat. Ewakuowano ją na zewnątrz i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Okazało się, że kobieta miała poparzone dłonie i górne drogi oddechowe w związku z czym została podjęta decyzja przez ZRM o natychmiastowym przewiezieniu pani do szpitala przy ul. Strzelców Bytomskich w celu dalszej hospitalizacji – powiedział mł. kpt. Michał Ademek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Pożar wybuchł w pomieszczeniu kuchennym, które zostało prawie całkowicie wypalone. Działania straży pożarnej na miejscu trwały niecałe 2 godziny. W działaniach brały udział 3 zastępy, w tym 13 ratowników. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniać chorzowscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również