Wiadomości z Chorzowa

Pożar w szpitalu, ewakuacja pacjentów i pracowników - taki był scenariusz ćwiczeń

  • Dodano: 2019-10-28 08:15, aktualizacja: 2019-10-28 07:15

Pożar w szpitalu, ewakuacja pacjentów i pracowników – taki był scenariusz piątkowych ćwiczeń.

Przeprowadzili je policjanci wraz ze służbami ratowniczymi w szpitalu przy ul. Truchana. Wspólne działania miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur przydatnych przy tego typu zagrożeniach.

W Szpitalu Dziecięcym przy Truchana wybuchł pożar. Po kilku minutach na miejscu pojawili się pierwsi ratownicy, którzy rozpoczęli gaszenie ognia oraz ewakuację pacjentów i pracowników. Podczas trwania działań policjanci z chorzowskiej komendy zorganizowali płynny dojazd służbom ratowniczym i medycznym, udrażniali drogi ewakuacyjne. Zabezpieczali również teren budynku, w którym trwała akcja ratowniczo-gaśnicza, nie dopuszczając tam osób postronnych.

Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, sanitariusze i ratownicy – wszyscy sprawnie wykonali swoje zadania. Na szczęście, nikomu nic się nie stało - całe to zdarzenie było oczywiście ćwiczeniem. Jednak zaangażowanie każdego z uczestników działań było bardzo duże. Scenariusz ćwiczeń nie dopuszczał pomyłek. Realia szkolenia zostały tak dobrane, by odwzorować sytuację, która może wydarzyć się w rzeczywistości. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie gotowości służb ratowniczych do działań w sytuacji zagrożenia oraz doskonalenie współpracy wszystkich pracujących na miejscu służb.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.