Wiadomości z Chorzowa

Pożegnanie wakacji w Parku Śląskim

  • Dodano: 2019-08-29 10:45

W najbliższy piątek, 30 sierpnia o godzinie 12.00 na terenie Rosarium w Parku Śląskim, rozpocznie się międzypokoleniowy piknik „Pożegnanie wakacji”. Na wydarzenie zaprasza marszałek województwa, Jakub Chełstowski. Wstęp wolny.

Dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa atrakcji, gdzie znajdą się dmuchańce, tory przeszkód bungee, cymbergaj, basen z piłeczkami, samochodziki oraz malowanie twarzy, skręcane baloniki i bańki mydlane. W trakcie pikniku przeprowadzone zostaną konkursy, w których nagrodami będą wejściówki do ZOO, przejazdy parkową eLKą oraz rodzinne bilety do Legendii. Seniorzy podczas pikniku będą mogli nieodpłatnie wykonać badania EKG w kardiobusie, wydolności oddechowej w spirobusie oraz sprawdzić stan układu kostnego w osteobusie, a także skonsultować się z dietetykiem.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe zapewni wodę pitną dla wszystkich uczestników, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentuje symulator jazdy motocyklem oraz przeprowadzi test aglogogli, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie zaprezentuje wóz strażacki oraz przeprowadzi zabawy wężem gaśniczym oraz konkurencje na torze przeszkód.

Starsi i młodsi uczestnicy pikniku będą mogli zajrzeć do mobilnego Planetarium, zapoznać się z technikami pierwszej pomocy, które zaprezentuje Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie przygotował warsztaty z wikliny dla seniorów oraz malowania wstążek dla dzieci, zaś drużyna sportowa Silesia Rebels – mini warsztaty z podstaw futbolu amerykańskiego.

Starsi i młodsi wielbiciele motoryzacji będą mogli również zobaczyć oznakowane radiowozy i motor policyjny, które zaprezentują Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach i Autostradowa Komenda Policji w Gliwicach, zaś Automobilklub Ziemi Tyskiej – dwa samochody rajdowe oraz autka na akumulatory dla dzieci.

Organizatorzy zapewniali również strefę gastronomiczną, z której będzie można skorzystać przez cały czas trwania pikniku. Planowane zakończenie pikniku o godzinie 19.00. Wszelkie atrakcje i porady będą bezpłatne, wstęp na piknik jest wolny.

Wydarzenie organizowane jest przez samorząd wojewódzki i Park Śląski z inicjatywy Marszałka Jakuba Chełstowskiego.

ZADRA robi robotę w Energylandii, a TOP 5 SILESIA FLESZ robi przegląd „jedynek” w partiach!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.