Wiadomości z Chorzowa

Premiera musicalu „Koty” już dziś! Będzie towarzyszyć jej zbiórka na zwierzęta

  • Dodano: 2022-04-27 07:00, aktualizacja: 2022-04-26 07:31

Dziś, 27 kwietnia w Teatrze Rozrywki odbędzie się długo wyczekiwana premiera musicalu „Koty”. Wydarzenie jest podwójnie wyjątkowe – przed, w trakcie i po spektaklu będzie organizowana zbiórka pieniędzy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Zbiórka nie tylko dla kotów

Premiera musicalu „Koty” w chorzowskim Teatrze Rozrywki to świetna okazja do pomocy zwierzętom poszukujących domu. Dlatego 27, 28, 29 oraz 30 kwietnia przed, w trakcie i po spektaklu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz chorzowskiego schroniska. Wolontariusze wyposażeni w identyfikatory i puszki będą czekali na darczyńców w foyer. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rzeczy niezbędne dla zwierzaków przebywających w schronisku. Teatr będzie głównie prowadził zbiórkę pieniędzy, jednak wszelkie dary w postaci koców, legowisk czy karmy również zostaną przekazane do schroniska. 

Wielka premiera w chorzowskim teatrze

Teatr Rozrywki jako drugi w Polsce podjął się wystawienia musicalu „Koty” na swoich deskach. To jeden z najsłynniejszych musicali wszech czasów – mimo upływu lat, wciąż cieszy się popularnością.

- Został skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera, a libretto napisał Trevor Nunn. Inspiracją do przeniesienia kociego świata do teatru były wiersze T. S. Eliota, które w barwny i poruszający wyobraźnię sposób przedstawiły charaktery, sposób życia i postrzegania świata przez te niezwykłe stworzenia. – czytamy na stronie Teatru Rozrywki.

To najgłośniejsza premiera tego roku w chorzowskim teatrze, której dodatkowo towarzyszy zbiórka na szczytny cel.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również