Wiadomości z Chorzowa

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Chorzowie z mieszkańcami

 • Dodano: 2019-07-08 19:15, aktualizacja: 2019-07-09 13:30

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Górnośląskim Parku Etnograficznym z mieszkańcami Chorzowa. W tym samym parku prezydent wraz z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem oraz marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim zasadzili symboliczny dąb, który ma upamiętniać powstańców śląskich.

Prezydent pojawił się w skansenie z drobnym opóźnieniem, a tuż po przybyciu i po symbolicznym zasadzeniu dębu został przywitany przez marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, następnie wygłosił przemówienie.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że święto Wojska Polskiego i wielka defilada odbędą się w tym roku na Górnym Śląsku

Dziś właśnie tutaj razem z panem marszałkiem i z panem wojewodą zasadziliśmy ten dąb pamięci powstań śląskich, powstańców śląskich, tych wszystkich synów i córek śląskiej ziemi, którzy byli gotowi wtedy oddać życie, a wielu z nich oddało swoje życie, aby tutaj na powrót była Polska. To było niezwykle ważne wydarzenie w naszej historii. Ogromnie mi zależy na tym, abyśmy o nim przypominali, a przede wszystkim uczcili je w sposób niezwykle godny, dlatego na wstępie powiem, że podjęliśmy decyzję z panem ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i z panem premierem Mateuszem Morawieckim, że w tym roku wyjątkowo właśnie dlatego, że jest to rok powstań śląskich, że w tym roku święto Wojska Polskiego będzie obchodzone właśnie tutaj, na Górnym Śląsku, i to właśnie tutaj będzie wielka defilada - zapowiedział prezydent Polski Andrzej Duda.

Zasług Śląska dla Polski Polakom nigdy nie wolno zapomnieć! - mówił prezydent Andrzej Duda

Cieszę się ogromne z tego, że teraz, w czasie tych ostatnich lat, możemy tutaj na Śląsku tworzyć wiele ważnych wydarzeń, tak jak choćby zeszłoroczna konferencja COP24 w grudniu, tutaj, w Katowicach, wydarzenie o charakterze ogólnoświatowym, na które przybyli ludzie dosłownie z całego świata - bo przecież to ONZ - i mogli zobaczyć Śląsk, mogli zobaczyć Katowice, mogli zobaczyć tą ziemię, ziemię polskiego przemysłu, ziemię, gdzie żyją ludzie ciężkiej pracy i do ciężkiej pracy przyzwyczajeni, ludzie wielkiej odwagi, a zarazem ludzie zawsze, niezmiennie oddani Polsce - mówił prezydent, po czym wspomniał kilka najważniejszych fragmentów historii, w której Ślązacy brali aktywny udział - to są zasługi Śląska dla Polski, o których Polakom i Polsce nigdy nie wolno zapomnieć, bo poza ciężką pracą, tu jest wielki, silny ryt polskości i ta ziemia zawsze do wolnej Polski dążyła i o nią walczyła wtedy, kiedy to było potrzebne - mówił prezydent Andrzej Duda. 

Po przemówieniu prezydent spotkał się już bezpośrednio z mieszkańcami Chorzowa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania, a także do obejrzenia galerii zdjęć. Na poniższym filmie prezydent rozpoczyna przemowę w 21 minucie nagrania.
 

Komentarze (10)    dodaj »

 • Edward

  Dudus

 • Marzena

  Będąc w Chorzowie Andrzej Duda nie pofatygował się do zamykanego szpitala onkologicznego dla dzieci.

 • góral

  Pan Prezydent Duda jest wielkim człowiekiem i znakomitym Prezydentem.Miałem zaszczyt uścisnąć Mu dłoń na tym spotkaniu.Dziwne że prezydent miasta nie był obecny.Ale wiadomo,on jest z PO.

 • Ola

  A kto go w ogóle tu zaprosił.?

 • greg

  Brawo Panie Prezydencie - Brawo PIS - lewackie i POpaprane bezmózgi - na OUT

 • Ginter

  Tylko ktoś mocno ograniczony umysłowo może pisać w taki sposób jak ty. Dla ciebie świat to pis i po lecz większosć społeczeństwa ma w nosie jednych i drugich, ludzi mających za nic obywateli, łupiących wszystkich ponad miarę i zapewniających sobie luksusowe życie na nasz koszt.Szkoda że mamy takich obywateli jakich mamy co widać po tym co wypisują.

 • johny bravo

  Where is the movie?

 • arek

  Było tam 3 etatowych Bolków w koszulce Konstytucja, zaczęli z początku coś wykrzykiwać, ktoś ich zaraz uciszył i się skończyło. To przynajmniej teraz muszą się odgryźć piórem. Te wasze wpisy są po prostu słabe.

 • Alois von Königshütte

  Drzew przyjaźni nie powycinali ?!? Łoni sie musieli ze altreichym pomylić przeca my som zakamuflowano opcja niymiecko XD blank genau w prostyj lini po Wilusiu.

 • chorzowianin

  Ale po co ta małpka tu przyjechała???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również