Wiadomości z Chorzowa

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Chorzowie z mieszkańcami

 • Dodano: 2019-07-08 19:15, aktualizacja: 2019-07-09 13:30

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Górnośląskim Parku Etnograficznym z mieszkańcami Chorzowa. W tym samym parku prezydent wraz z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem oraz marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim zasadzili symboliczny dąb, który ma upamiętniać powstańców śląskich.

Prezydent pojawił się w skansenie z drobnym opóźnieniem, a tuż po przybyciu i po symbolicznym zasadzeniu dębu został przywitany przez marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, następnie wygłosił przemówienie.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że święto Wojska Polskiego i wielka defilada odbędą się w tym roku na Górnym Śląsku

Dziś właśnie tutaj razem z panem marszałkiem i z panem wojewodą zasadziliśmy ten dąb pamięci powstań śląskich, powstańców śląskich, tych wszystkich synów i córek śląskiej ziemi, którzy byli gotowi wtedy oddać życie, a wielu z nich oddało swoje życie, aby tutaj na powrót była Polska. To było niezwykle ważne wydarzenie w naszej historii. Ogromnie mi zależy na tym, abyśmy o nim przypominali, a przede wszystkim uczcili je w sposób niezwykle godny, dlatego na wstępie powiem, że podjęliśmy decyzję z panem ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i z panem premierem Mateuszem Morawieckim, że w tym roku wyjątkowo właśnie dlatego, że jest to rok powstań śląskich, że w tym roku święto Wojska Polskiego będzie obchodzone właśnie tutaj, na Górnym Śląsku, i to właśnie tutaj będzie wielka defilada - zapowiedział prezydent Polski Andrzej Duda.

Zasług Śląska dla Polski Polakom nigdy nie wolno zapomnieć! - mówił prezydent Andrzej Duda

Cieszę się ogromne z tego, że teraz, w czasie tych ostatnich lat, możemy tutaj na Śląsku tworzyć wiele ważnych wydarzeń, tak jak choćby zeszłoroczna konferencja COP24 w grudniu, tutaj, w Katowicach, wydarzenie o charakterze ogólnoświatowym, na które przybyli ludzie dosłownie z całego świata - bo przecież to ONZ - i mogli zobaczyć Śląsk, mogli zobaczyć Katowice, mogli zobaczyć tą ziemię, ziemię polskiego przemysłu, ziemię, gdzie żyją ludzie ciężkiej pracy i do ciężkiej pracy przyzwyczajeni, ludzie wielkiej odwagi, a zarazem ludzie zawsze, niezmiennie oddani Polsce - mówił prezydent, po czym wspomniał kilka najważniejszych fragmentów historii, w której Ślązacy brali aktywny udział - to są zasługi Śląska dla Polski, o których Polakom i Polsce nigdy nie wolno zapomnieć, bo poza ciężką pracą, tu jest wielki, silny ryt polskości i ta ziemia zawsze do wolnej Polski dążyła i o nią walczyła wtedy, kiedy to było potrzebne - mówił prezydent Andrzej Duda. 

Po przemówieniu prezydent spotkał się już bezpośrednio z mieszkańcami Chorzowa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania, a także do obejrzenia galerii zdjęć. Na poniższym filmie prezydent rozpoczyna przemowę w 21 minucie nagrania.
 

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Edward

  Dudus

 • Marzena

  Będąc w Chorzowie Andrzej Duda nie pofatygował się do zamykanego szpitala onkologicznego dla dzieci.

 • góral

  Pan Prezydent Duda jest wielkim człowiekiem i znakomitym Prezydentem.Miałem zaszczyt uścisnąć Mu dłoń na tym spotkaniu.Dziwne że prezydent miasta nie był obecny.Ale wiadomo,on jest z PO.

 • Ola

  A kto go w ogóle tu zaprosił.?

 • greg

  Brawo Panie Prezydencie - Brawo PIS - lewackie i POpaprane bezmózgi - na OUT

 • Ginter

  Tylko ktoś mocno ograniczony umysłowo może pisać w taki sposób jak ty. Dla ciebie świat to pis i po lecz większosć społeczeństwa ma w nosie jednych i drugich, ludzi mających za nic obywateli, łupiących wszystkich ponad miarę i zapewniających sobie luksusowe życie na nasz koszt.Szkoda że mamy takich obywateli jakich mamy co widać po tym co wypisują.

 • johny bravo

  Where is the movie?

 • arek

  Było tam 3 etatowych Bolków w koszulce Konstytucja, zaczęli z początku coś wykrzykiwać, ktoś ich zaraz uciszył i się skończyło. To przynajmniej teraz muszą się odgryźć piórem. Te wasze wpisy są po prostu słabe.

 • Alois von Königshütte

  Drzew przyjaźni nie powycinali ?!? Łoni sie musieli ze altreichym pomylić przeca my som zakamuflowano opcja niymiecko XD blank genau w prostyj lini po Wilusiu.

  • Alois von Königshütte
   2019-07-08 21:25
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • chorzowianin

  Ale po co ta małpka tu przyjechała???

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.