Wiadomości z Chorzowa

Prezydentem się bywa – Andrzej Kotala o ewentualnym referendum

 • Dodano: 2020-03-12 16:15

Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, był gościem „Rozmowy Dnia” w Radiu Piekary. Pytany o ewentualne referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska stwierdził, że „nic nie jest dane raz na zawsze, a prezydentem się bywa”.

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Kotali zapowiedzieli kibice Ruchu Chorzów

Temat przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Andrzeja Kotali ze stanowiska prezydenta miasta pojawił się w październiku ubiegłego roku. Wtedy na konferencji prasowej prezydent Kotala po raz pierwszy ogłosił, że miasta nie stać na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów. (o czym pisaliśmy TUTAJ)

- Mamy problem z uzyskaniem finansowania na budowę całości obiektu. Nie ma możliwości, żebyśmy w tej sytuacji budowali obiekt tak jak było wcześniej planowane – tłumaczył w październiku 2019 r, prezydent Kotala.

Po tej konferencji kibice Niebieskich stracili cierpliwość, bo – jak podkreślają - nowy stadion Ruchu Chorzów obiecywany jest przez prezydenta Kotalę od 10 lat i na obietnicach zawsze się kończy

- Będziemy dążyć do tego, żeby prezydenta Kotalę odsunąć ze stanowiska w drodze referendum. Jesteśmy zdeterminowani, nie będziemy go już więcej słuchali, bo nie ma nic ciekawego do powiedzenia na temat stadionu – zapowiadał Szymon Michałek, jeden z liderów kibiców Ruchu Chorzów.

Prezydent Kotala: Nic nie jest dane raz na zawsze

Od czasu tej deklaracji kibiców minęło już kilka miesięcy, ale na razie nie ruszyła żadna formalna akcja związana z ewentualnym referendum w sprawie odwołania prezydenta Chorzowa. Prezydent Kotala był jednak pytany o referendum w „Rozmowie Dnia” Radia Piekary.

- Nic nie jest dane raz na zawsze, a prezydentem się bywa. Jeżeli kogoś zawiodłem, ma prawo tak uważać – mówił Andrzej Kotala.

W radiowej rozmowie prezydent Chorzowa po raz kolejny podkreślił, że miasta obecnie nie stać na budowę stadionu Ruchu Chorzów. Dodał, że jest to związane z m.in. ze zmianami w systemie podatkowym wprowadzonymi przez rząd, co znacznie uszczupliło budżet miasta. 

Komentarze (20)    dodaj »

 • Cieślik

  Tym miastem rządzi nieudolnie niejaki Andrzejek terroryzowany przez kilku chuliganów. Jakie to jest śmieszne. Jacy ludzie tu żyją skoro sie na to godzą? Kotala wylej w końcu asfalt na ulice Parkową i nie wmawiaj nam że to zabytkowy trakt. W kasie nie masz już nawet pare złoty na 20 ton asfaltu. Ale pensje pobrałeś? I dodatki? Willa ogrzana?

 • xD

  Akurat tam nie można wylać asfaltu. Kary będą wyższe niż ten asfalt

 • Fornalik

  Precz z tym ruchem. Ten klub od wielu lat jak pijawka wysysa kase z tego miasta. To jest prywatna spółka akcyjna i ma sobie sama zapewnić finansowanie a nie żebrać od miasta z naszych podatków. Kotala oddaj stracone pieniądze utopione w obligacje ruchu. Zlicytować powinno się mu wille! Po pierwsze to niech oni nauczą się grać w piłkę bo onitylko pokazują partaninę. To prywatna firma i ma sie sama utrzymać. Dlatego Chorzowianie nie mamy sprawnych szpitali i przedszkoli a wszystko jest zaniedbane bo cała kasa z naszych podatków idzie na pensje tych pilkarzyków. Ruch zniszczył i wykończył Chorzów.

 • Pap

  Ty lebże A dzięki komu lub Czymu ludziska wiedzą A raczej pokażą Chorzów

 • jorg 3

  Chorzów jest kojarzony: ze smrodem, brudem, kibolami i żenującym klubem. To mierna reklama :) jak klub jest prywatny - niech sobie zarabia na siebie.

 • Senior 60+

  Gdzie mój komentarz, ciągle się moderuje?????

 • Senior 60+

  Kotala jest oszustem i nie umie czytać," co na maszynie tak dużo, nie będę tego czytać czego pani chce"". Przehandlowane okna z PGM DO DZISIAJ ROZSZCZELNIONE, GDZIE MAM SIE SCHOWAĆ JAK WIEJE I SA WICHURY kolejni dyrektorzy powoływani pgm naśmiewają, porobili dziury na wylot w murze. Insp. Piw. Nadzoru budowlanego grozi, że pod oknami otwory wytnie. Gmina Chorzów zagraża mojemu życiu i zdrowiu. Nikt nie chce tym się zająć. Na dyżur do radnego, to nawet odpowiedzi nie ma. O przydział innego mieszkania w 2018, miała być ostateczna decyzja i nic. Od 1978 r. Z pełnym wkładem w sp. Mieszkaniowej i wszyscy się naśmiewają. Posyłają informacje o pogodzie i higienie. Mam już dość i zgłoszę do mediów. Mądry zbadania prezydenta techniczny, lokator !OZE sobie uszczelnić ale on nie powie jak no jak telefon komórkowy kupię to też instrukcji nie dostanę, a okna or,ez 5 lat na gwarancji. Na pisma do prezydenta w sprawie okien ten posyła swoje fotografie i materiały reklamowe do wyborów i gdzie co !OZE senior. Jest b. falszywy arogancki .

 • Kibic

  I co wy myślicie że przyjdzie nowy i wam stadion wybuduje ? Bzdura ,wiem że ruch to potęga ale żeby coś zrobić to nie tylko prezydent ale też kibice. Kibice tylko potrafią krzyczeć gdzie stadion itp, to zamiast rac czy innych bzdetow rzucajcie się co mecz to może w części coś wzvogacicie klub. Jak myślicie że przyjdzie następny i wam ten stadion wybuduje jesteście w błędzie ,każdy wam obieca a nic z tego nie ma bo niestety skoro klub ostatnie czasy spada coraz niżej to jak ktoś ma dać kasę . Pomyślnie logicznie

 • Ares

  Jak kibole chcą odwołać kotale jak jest ich może z 3000, z czego 1500 to przyjezdni... Prędzej go lud usunie za abstrakcyjne ceny za wywóz hasi

 • Lokal

  Brawo Kotala chcą stadion, więc sami niech płacą to może szanować go będą.

 • jjjj

  Dzisiaj Ruch to źródło wstydu na Chorzowa i lepiej się nim nie chwalić. A za upadek klubu odpowiadają tak samo kibice jak i zarządzający klubem.

 • Ja

  Odwołać cwaniaka, może on przez te bryle nic nie widzi?!

 • Janusz

  Weźcie się za swoje środowisko a nie za budowę stadionów

 • Hanys

  Kotala jesteś zwykłym krętaczem i oszustem, przez twoją kadencję można by było wybudować ze trzy stadiony wtedy kiedy były fundusze, ale ty od samego początku wiedziałeś że nic nie będziesz budował, ty tylko swoimi sprytnymi zagrywkami i obietnicami mamiłeś jak i kibiców tak i mieszkańców Chorzowa, po to żeby dostać się za wszelką cenę do koryta i żeby dostać głosy w wyborach. Już raz pytałem po co w ostatnich latach remontowano cały budynek na Sobieskiego dla darmozjadów straży wiejskiej, nie mogli dalej siedzieć tam gdzie byli, czyli w UM. Następnie dlaczego ostatnio znowu pan odświeżał swoje królestwo-UM czyżby aż tak popadło w ruinę, nie wydaje mi się. Tężnia następna wtopiona inwestycja, budowa w najgorszym miejscu Chorzowa. Czy Pan prezydent chciałby mieć w tym miejscu swój dom i w nim odpoczywać, bo ludziom na pewno tężnia na miejscu pańskiego domu na terenie parku by odpowiadała lepiej. Z tego co widać to dla siebie i swoich przy[...]asów trzeba koryta wyremontować. Jeszcze o braku pieniędzy, jak pieniądze były to nie budowałeś bo nadwyżki które były oddawałeś swoim ziomkom z PO, a teraz twierdzisz że nie masz. Miał być budowany basen na obrzeżach parku, gdzie jest, też nie ma. I tak można by było wymieniać, ale co to daje jak ty w kółko powtarzasz ze teraz nie masz kasy, bo ci PIS zabrał. Żenada. Mam nadzieję że to pańska i pańskich przy[...]asów ostatnia kadencja przy korycie.

 • Monia

  Daruś?? Nie! Piegowaty ratownik? Bingo!!!!

 • [...]o

  nie zesraj się tylko

 • Bercik

  Cieślik i reszta naszych opow w grobie sie przewrocajom co te chahary (kibice) wyrobiajom!!!

 • Chorzowianka

  Najpierw niech kibice oczyszczą swoje szeregi z tzw. kiboli ,którzy przynoszą wstyd nie tylko klubowi Ruch Chorzów ale i miastu Chorzów.NIe może być tak,aby to kibice III. ligowego klubu decydowali kto ma być prezydentem miasta.

 • Chorzowianin

  Lizej [...]a kotali a sie nie odzywej jak nie musisz

 • Gred

  Jak to w PO - piniędzy nie było, nie ma i nie będzie. Będą za to podwyżki cen odbioru śmieci. Ruch już oddał pożyczki?

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również