Wiadomości z Chorzowa

Przebudowa układu drogowego w rejonie ulic Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej

  • Dodano: 2022-10-14 08:15, aktualizacja: 2022-10-14 08:28

W środę 19 października w godzinach porannych rozpoczęte zostaną prace w ramach kolejnego etapu, polegające na połączeniu drogowym ul. Raciborskiej z ul. Głogowską pod nowo budowanym wiaduktem kolejowym w ramach likwidowanego przejazdu kolejowego położonego w ciągu ulicy Strzelców Bytomskich w Chorzowie.

Czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego

Ze względu na zakres i charakter prowadzonych robót konieczne będzie zamknięcie dla ruchu pojazdów ulicy Raciborskiej, Zabrskiej, Kędzierzyńskiej oraz zamknięcie wjazdu na ul. Głogowską (na długości ok. 50 m) od strony skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich.

W związku zamknięciem ul. Raciborskiej objazd zostanie poprowadzony ul. 75. Pułku Piechoty i ul. Strzelców Bytomskich do ul. Styczyńskiego, natomiast dojazd do ul. Zabrskiej i Kędzierzyńskiej zostanie utrzymany od strony ul. Strzelców Bytomskich.

W celu zapewnienia dojazdu do posesji zlokalizowanych w ciągu ul. Głogowskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, a dojazd będzie odbywał się ulicami Wolności do ul. Pułaskiego, na której to zostanie czasowo wprowadzony na całej jej długości ruch dwukierunkowy.

Wykonawca robót deklaruje zakończenie tego etapu prac do 30.06.2023 r.

Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu publicznej komunikacji zbiorowej. Więcej informacji na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach - TUTAJ.

Prowadzone roboty związane są z realizacją przebudowy linii kolejowej nr 131 wraz z  przebudową układu drogowego w rejonie ulic Strzelców Bytomskich, Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej (inwestor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.).

Przebudowa układu drogowego w rejonie ulic Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej / fot. MZUIM

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również