Wiadomości z Chorzowa

Przejazd kolejowy do likwidacji. Jedna z ulic w Chorzowie zostanie wyłączona z ruchu

 • Dodano: 2022-04-26 10:45

Już od soboty 30 kwietnia ulica Strzelców Bytomskich zostanie zamknięta na wiele miesięcy. Powodem likwidacja przejazdu kolejowego w ramach przebudowy linii kolejowej nr 131.

Kierowców i pieszych w centrum Chorzowa czekają spore utrudnienia. Już w sobotę dla ruchu kołowego zostanie zamknięta część ulicy Strzelców Bytomskich na odcinku między ulicami Głogowską i Kędzierzyńską. Powód? Likwidacja przejazdu kolejowego. Taką decyzję wymusił zakres i charakter prowadzonych robót.

Kierowcy muszą się przygotować na objazdy:

 • od skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Styczyńskiego/Raciborskiej (rondo) w kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Truchana ulicami ul. Raciborska – ul. Nomiarki – ul. Żołnierska (w Świętochłowicach) – droga wojewódzka nr 902 (kierunek do Chorzowa) – ul. Dąbrowskiego – ul. Hajducka – ul. Strzelców Bytomskich
 • od skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Truchana w kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Styczyńskiego/Raciborskiej (rondo): ul. Strzelców Bytomskich – ul. Hajducka – ul. Dąbrowskiego - droga wojewódzka nr 902 (kierunek do Świętochłowic) – ul. Nomiarki – ul. Raciborska

Strzelców Bytomskich zamknięta. Utrudnienia dla pieszych i kierowców

Ruch pieszych w sąsiedztwie miejsca prowadzonych prac odbywać się będzie chodnikiem sąsiadującym z myjnią samochodową i wjazdem na teren centrum handlowego – informuje MZUiM Chorzów.

Zamknięcie tego odcinka ulicy Strzelców Bytomskich będzie wiązało się ze zmianami w kursowaniu publicznej komunikacji zbiorowej. Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach będzie informował o korektach rozkładu jazdy w kolejnych dniach.  

Prowadzone roboty to część przebudowy linii kolejowej nr 131 wraz z przebudową układu drogowego w rejonie ulic Strzelców Bytomskich, Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Całość zadania ma być zostać zrealizowana w II kwartale 2023 roku.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Teodor

  Czy to znaczy, że w tym miejscu A) już w ogóle nie będzie przejazdu, a ul. Strzelców będzie trwale podzielona koleją;B) po remoncie będzie odbudowany przejazd, tak jak było dotychczas;C) po remoncie będzie zbudowany most i ul. Strzelców odzyska ciągłość?

 • Antek

  Kotala chce zamknąć Chorzów dla jakiegokolwiek ruchu samochodowego. Z resztą taki jest trend w unii europejskiej, że nie możesz mieć nic (tym bardziej samochodu), a masz być szczęśliwy.

 • Krzysztof

  Bardzo zasadne pytanie, na które powinna być odpowiedz już w artykule

 • antek rakieta

  Będą się przebijać od Głogowskiej do Zabrskiej i tam będzie puszczony ruch samochodów. Ruch pieszy miał zostać w ciągu Strzelców Bytomskich... ale to się jeszcze okaże.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również