Wiadomości z Chorzowa

Przejazd kolejowy do likwidacji. Jedna z ulic w Chorzowie zostanie wyłączona z ruchu

 • Dodano: 2022-04-26 10:45

Już od soboty 30 kwietnia ulica Strzelców Bytomskich zostanie zamknięta na wiele miesięcy. Powodem likwidacja przejazdu kolejowego w ramach przebudowy linii kolejowej nr 131.

Kierowców i pieszych w centrum Chorzowa czekają spore utrudnienia. Już w sobotę dla ruchu kołowego zostanie zamknięta część ulicy Strzelców Bytomskich na odcinku między ulicami Głogowską i Kędzierzyńską. Powód? Likwidacja przejazdu kolejowego. Taką decyzję wymusił zakres i charakter prowadzonych robót.

Kierowcy muszą się przygotować na objazdy:

 • od skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Styczyńskiego/Raciborskiej (rondo) w kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Truchana ulicami ul. Raciborska – ul. Nomiarki – ul. Żołnierska (w Świętochłowicach) – droga wojewódzka nr 902 (kierunek do Chorzowa) – ul. Dąbrowskiego – ul. Hajducka – ul. Strzelców Bytomskich
 • od skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Truchana w kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Styczyńskiego/Raciborskiej (rondo): ul. Strzelców Bytomskich – ul. Hajducka – ul. Dąbrowskiego - droga wojewódzka nr 902 (kierunek do Świętochłowic) – ul. Nomiarki – ul. Raciborska

Strzelców Bytomskich zamknięta. Utrudnienia dla pieszych i kierowców

Ruch pieszych w sąsiedztwie miejsca prowadzonych prac odbywać się będzie chodnikiem sąsiadującym z myjnią samochodową i wjazdem na teren centrum handlowego – informuje MZUiM Chorzów.

Zamknięcie tego odcinka ulicy Strzelców Bytomskich będzie wiązało się ze zmianami w kursowaniu publicznej komunikacji zbiorowej. Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach będzie informował o korektach rozkładu jazdy w kolejnych dniach.  

Prowadzone roboty to część przebudowy linii kolejowej nr 131 wraz z przebudową układu drogowego w rejonie ulic Strzelców Bytomskich, Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Całość zadania ma być zostać zrealizowana w II kwartale 2023 roku.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Teodor

  Czy to znaczy, że w tym miejscu A) już w ogóle nie będzie przejazdu, a ul. Strzelców będzie trwale podzielona koleją;B) po remoncie będzie odbudowany przejazd, tak jak było dotychczas;C) po remoncie będzie zbudowany most i ul. Strzelców odzyska ciągłość?

 • Antek

  Kotala chce zamknąć Chorzów dla jakiegokolwiek ruchu samochodowego. Z resztą taki jest trend w unii europejskiej, że nie możesz mieć nic (tym bardziej samochodu), a masz być szczęśliwy.

 • Krzysztof

  Bardzo zasadne pytanie, na które powinna być odpowiedz już w artykule

 • antek rakieta

  Będą się przebijać od Głogowskiej do Zabrskiej i tam będzie puszczony ruch samochodów. Ruch pieszy miał zostać w ciągu Strzelców Bytomskich... ale to się jeszcze okaże.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również