Wiadomości z Chorzowa

Przeniesiono Euro 2020 i... mecz na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2020-03-18 20:15

Piłkarskie mistrzostwa Europy Euro 2020 odbędą się w roku... 2021. Przesunięte zostały także, zaplanowane na marzec, towarzyskie mecze polskiej reprezentacji – m.in. spotkanie Polska–Ukraina na Stadionie Śląskim. 

Biało-czerwoni zagrają w Chorzowie w czerwcu?

Przed Euro 2020 zaplanowano kilka towarzyskich spotkań polskiej reprezentacji. Biało-czerwoni mieli zagrać m.in. na Stadionie Śląskim. Mecz z Ukrainą zaplanowano w Chorzowie na 31 marca. Z powodu zagrożenia koronawirusem najpierw zdecydowano, że to spotkanie odbędzie się przy pustych trybunach, a od kilku dni nieoficjalnie wspominano o jego przełożeniu. Teraz PZPN potwierdził te informacje.

- Na czerwiec przesunięto marcowe mecze towarzyskie, czyli z Finlandią i Ukrainą. Zagramy więc z tym przeciwnikami. To oznacza, że nie odbyłyby się spotkania planowane pierwotnie na czerwiec, z Islandią i Rosją – tłumaczył PAP Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkania polskiej reprezentacji, zaplanowane wstępnie na czerwiec, nie będą mogły się odbyć, bo już we wrześniu wszystkie europejskie reprezentacje mają zagrać w Lidze Narodów. Miesiąc temu Zbigniew Boniek, prezes PZPN, informował, że spotkania w tych rozgrywkach również mogą się odbyć w chorzowskim Kotle Czarownic. Teraz wszystko zależy od sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

Euro 2020 odbędzie się w... 2021 

Z powodu zagrożenia koronawirusem ostatecznie potwierdzono, że Euro 2020 odbędzie się dopiero w... 2021 roku. Ten ruch - zdaniem UEFA - ma pomóc wszystkim krajom na dokończenie własnych rozgrywek ligowych, które zostały wstrzymane z powodu zagrożenia epidemią wirisa COVID-19.

– Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

Decyzje podjęte przez europejską federację piłkarską zostały podjęte podczas wideokonferencji z udziałem federacji krajowych oraz przedstawicieli stowarzyszeń klubów i lig europejskich.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.